PRIBLIŽIO KLUB OSVAJANJU PRVAKA / Jelavić zabio za pobjedu Rangersa

Hrvatski nogometni reprezentativac Nikica Jelavić svojim je novim pogotkom još više približio Rangers osvajanju naslova škotskog prvaka.

11.5.2011.
6:30

Jelavić je domaćoj pobjedi Rangersa protiv Dundee Uniteda u susretu pretposljednjeg, 37. prvenstvenog kola s 2-0 postigao prvi pogodak na utakmici u 21. minuti.

Jelaviću je ovo bio 16. prvenstveni pogodak za Rangers. Konačnih 2-0 postavio je Lafferty već u 25. minuti. Jelavić je na terenu bio sve do 86. minute.

Rangers je trenutačno vodeći na ljestvici sa 90 bodova iz 37 susreta, četiri manje i utakmicu manje ima drugi Celtic koji će svoj susret 37. kola odigrati u srijedu na gostovanju kod Heartsa u Edinburghu.

Rangers će osvojiti svoj rekordni 54. naslov prvaka, a treći zaredom ako u posljednjem kolu u nedjelju kao gost svlada Kilmarnock. No, "plavi" s Ibroxa mogli bi postati prvaci već u srijedu ukoliko Celtic izgubi od Heartsa.