I TO JE MOGUĆE / Japanci zabili sva tri gola, a Englezi pobijedili

Enlgeska je u pripremnoj utakmici uoči SP-a pobijedila Japan, a da njezini igrači nisu zabili niti jedan gol. Vrlo slabu, na trenutke i očajnu partiju Engleza upotpunio je Frank Lampard promašivši jedanaesterac u 56. minuti.

31.5.2010.
6:50

GRAZ - U pripremnom susretu za nadolazeće Svjetsko prvenstvo u Južnoafričkoj Republici, nogometna reprezentacija Engleske je Grazu pred 15.300 gledatelja pobijedila Japan 2:1.

Zanimljivo, sva tri gola na utakmici zabili su Japanci, ali dva u svoju mrežu. Japan je poveo golom Tanake u 6. minuti. Izjednačio je isti igrač autogolom u 72. minuti, a pobjedu "Gordom Albionu" donio je autogol Nakazawe u 83. minuti.

Vrlo slabu, na trenutke i očajnu partiju Engleza upotpunio je Frank Lampard promašivši jedanaesterac u 56. minuti. Srećom, Englezi su na vratima imali raspoloženog Joea Harta koji se istaknuo s nekoliko odličnih obrana.

Ostale prijateljske utakmice: Tunis - Francuska 1-1 (Jemaa 5 / Gallas 62), Čile - Sjeverna Irska 1-0 (Paredes 31), Paragvaj - Obala Bjelokosti 2-2 (Barrios 75, Torres 89 / Drogba 54, Bamba 74), Nigerija - Kolumbija 1-1 (Lukman 71 / Valdez 12), Bjelorusija - Južna Koreja 1-0 (Kisliak 53), Gambija - Meksiko 1-5 (Bohna 65 / Hernandez 18, 50, Bautista 59, 74, Medina 81).