'Iznenađenje'! Potopljena Srbija izbacila Hrvatsku!

Na Europskom prvenstvu u Eindhovenu vaterpolisti Crne Gore 'neočekivano' su s 11:7 slavili protiv susjeda Srba.

23.1.2012.
17:34

Prvo su Crnogorci slavili protiv dosada stopostotne reprezentacije Srbije s uvjerljivih 11:7, čime su si osigurali nastup u četvrtfinalu prvenstva. Odmah su na početku stvorili dva pogotka viška, i tu razliku i održavala tijekom cijele utakmice. U posljednju četvrtinu ušlo se s 9:7 i nadom da bi Srbi mogli dostići Crnogorce i ugrabiti barem bod, ali su ostali bez postignutog pogotka svih osam minuta. Najefikasniji kod Crnogoraca bili su Mladan Janović i Aleksandar Ivović sa po tri pogotka, dok su kod Srbije po dva gola zabili Živko Gocić i Duško Pijetlović. Spomenimo da su najbolji igrači Udovičić, Prlainović i Filipović kombinirano pucali 2:14. Patim su Nijemci s 10:9 bili bolji od Rumunjske koja je dala sve od sebe i odigrala fair-play unatoč neimanju nijednog boda u dosadašnjem dijelu prvenstva. Rumunjska je od početka susreta bila u rezultatskom zaostatku od jednog do dva pogotka razlike, te nikako nije uspijevala dostići vrlo dobre Nijemce. U posljednju minutu utakmice ušlo se s minimalnom prednošću Njemačke, ali promjena do kraja susreta više nije bilo. S tim rezultatima naši su vaterpolisti "izgurani" na četvrto mjesto odnosno prvo koje ne vodi u četvrtfinale i igru za medalje. Hrvatskoj sada predstoji borba za mjesta 5-8, a prvi protivnik bit će joj pobjednik susreta između Rumunjske i boljeg iz utakmice Nizozemske i Makedonije.

Hrvatska - Španjolska 11:10 Crna Gora - Srbija 11:7 Njemačka - Rumunjska 10:9