ITALIJA BEZ SP-A: / Šveđani napravili senzaciju i uvelike pomogli Vatrenima

Švedski nogometaši plasirali su se na SP 2018 nakon što su u uzvratu europskih dodatnih kvalifikacija u Milanu protiv Italije odigrali 0-0 te potvrdili pobjedu (1-0) otprije tri dana iz Švedske.

13.11.2017.
22:44

Četverostruki svjetski prvaci Talijani tako neće vidjeti SP nakon čak 58 godina. Na San Siru je granitna švedska obrana izdržala sve napade Talijana, koji i nisu stvorili previše prilika u uzvratu.

HRVATI, VEČERAS NAVIJAJTE ZA ŠVEDSKU: Ispadanje Italije gura Hrvatsku u drugu jakosnu skupinu i donosi lakši ždrijeb

Talijani su od prvog trenutka krenuli u juriš prema švedskim vratima, no tek je u 27. minuti stigla do prve opasnije situacije kada je udarac Candreve prohujao iznad grede. Puno su bliže domaćini bili pogotku u 40. minuti kada je Immobileov udarac prošao vratara Olsena, ali je s gol-linije izbio branič Granqvist.

Florenzi je u 52. minuti izveo efektan volej, ali nije pogodio okvir vrata, kao i Immobile u 62., da bi u 67. minuti Florenzi pogodio gredu. Švedski bunker na čelu s vratarem Robinom Olsenom odolijevao je svim naletima Talijana. Tri minute prije kraja Olsen brani volej El Sharawya, potom Parolo glavom s pet metara šalje loptu pokraj desne vratnice. Nakraju je pred švedski gol došao i vratar Buffon, no ni to nije pomoglo "azzurima".

Četverostruki svjetski prvaci Talijani dosad su u povijesti svjetskih prvenstava propustili samo prvo 1930. kada nisu ni otišli u Urugvaj te ono 1958. u Švedskoj, kada se nisu kvalificirali, dok je švedska reprezentacija propustila zadnja dva mundijala.

Švedska nogometna reprezentacija prolaskom kroz dodatne kvalifikacije postala je 29. selekcija koja je izborila nastup na Svjetskom prvenstvu koje će se održati u Rusiji od 14. lipnja do 15. srpnja.

Ranije je to od europskih reprezentacija uspjelo Hrvatskoj, Švicarskoj, Njemačkoj, Engleskoj, Belgiji, Španjolskoj, Poljskoj, Islandu, Srbiji, Francuskoj i Portugalu, te naravno, domaćinu Rusiji. Afriku će predstavljati Senegal, Nigerija, Egipat, Maroko i Tunis, Južnu Ameriku Brazil, Urugvaj, Argentina i Kolumbija, Aziju Iran, Japan, Južna Koreja i Saudijska Arabija, a Sjevernu i Srednju Ameriku Meksiko, Kostarika i Panama.

Preostala četiri putnika saznat ćemo nakon što se odigraju preostala tri uzvratna susreta dodatnih kvalifikacija. U utorak Irska i Danska (prva utakmica 0-0), u srijedu Australija i Honduras (prva utakmica 0-0), a u četvrtak Peru i Novi Zeland (prva utakmica 0-0).

HRVATSKA - Grčka 4-1 (Modrić 13-11m, Kalinić 19, Perišić 33, Kramarić 49 / Papastathopoulos 30) Sjeverna Irska - Švicarska 0-1 (Rodriguez 58-11m)

10. studenog: Švedska - Italija 1-0 (Johansson 61)

10. studenog: Honduras - Australija 0-0 15. studenog: Australija - Honduras

OCEANIJA/JUŽNA AMERIKA 11. studenog: Novi Zeland - Peru 0-0 16. studenog: Peru - Novi Zeland

UŽIVO

Italija - Švedska 0:0

Italija: Buffon; Barzagli, Bonucci, Chiellini; Candreva, Florenzi, Jorginho, Parolo, Darmian; Immobile, Gabbiadini

Švedska: Olsen; Lustig, Lindelof, Granqvist, Augustinsson; Claesson, Larsson, Johansson, Forsberg; Toivonen, Berg

KRAJ

77' Florenzi je naletio na odbijenu loptu na vrhu 16-erca, ali je tukao visoko preko gola.

75' Sve je manje vremena za Talijane.

58' Chiellini tukao nisko po sredini gola, ali je vratar fantastično reagirao.

54' Florenzi je tukao iz voleja, ali mu je lopta otišla par centimetara pokraj stative.

47' Lustig je srušio Darmiana u kaznenom prostoru, ali sudac se nije oglasio.

46' Nastavila se utakmica.

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

45' Prvo poluvrijeme obilježilo je nekoliko spornih situacija.

Talijani su tražili penal u 8., a Šveđani u 13. i 29. minuti.

40' Immobile je tukao s pet metara, ali je loptu je s gol linje očistio Granqvist.

30' Italija dominira. Od samog početka krenuli su na glavu. Za sada međutim nema golova.

27' Immobile je ubacio s lijeve strane, a Candreva natrčao i tukao tik iznad gola.

1' Počela je utakmica.