ISTRA NA KANTRIDI RAZBILA ORIJENT U KALIFIKACIJAMA ZA 1.HNL: / Puljani u ludoj utakmici napravili veliki korak prema ostanku u ligi

Momčad Orijenta posljednju je natjecateljsku utakmicu prije dvoboja s Istrom odigrala prije pet mjeseci

2.8.2020.
22:01
Nel Pavletic/PIXSELL

U prvoj utakmici dvoboja za popunu Prve HNL Istra 1961 je kao gost na stadionu Kantrida svladala Orijent sa 3-0 (1-0) i napravila veliki korak ka ostanku u društvu najboljih.

Prva dva pogotka na utakmici postigao je Gržan, prvoga u 8. minuti iz kaznenog udarca, a drugoga u 64. minuti, da bi konačni rezultat postavio Maganjić u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Gržan heroj Puljana

Istra je do prednosti stigla vrlo rano nakon što je Smolčić nespretno i nepotrebno u svom kaznenom prostoru srušio Guzinu, a Gržan je bio siguran izvođač najstrože kazne.

Već u 22. minuti situacija za domaće je postala praktički bezizlazna jer je zbog opasne igre isključen Ivančević.

Drugi pogodak na utakmici Gržan je postigao u 64. minuti kada je u utrci za jednim dubinskim proigravanjem bio brži od vratara Orijenta Berkovića, obišao ga i iskosa pogodio praznu mrežu.

Dva isključenja u završnici

U samoj završnici utakmice vrlo loši sudac Jović pokazao je još dva crvena kartona. Prvo je nakon grubog prekršaja pokazao samo žuti karton igrači Istre 1961 Ivančiću, a nakon što mu je domaći igrač Gerc došao ukazati kako se radi o prekršaju za crveni karton, prvo je pokazao Gercu žuti zbog prigovora, a kako mu je to bio drugi žuti karton isključio ga je iz igre, da bi potom na intervenciju VAR-a išao poggledati snimku Ivančićeva prekršaja i potom isključio i njega.

U samoj završnici susreta Maganjić je pospremio jedan odbijanac u mrežu domaćih za konačnih i uvjerljivih 0-3.

Uzvrat u Puli je u srijedu.

Doigravanje za ulazak u Prvu hrvatsku nogometnu ligu, prva utakmica

Orijent- Istra 1961 0:3

Orijent: Berković, Ivančević, Mulac, Tadejević, Smolčić, Liber, Fatić, Mohorovičić, Monjac, Iličić, Maružin

Istra: Čondrić, Grujević, Tomašević, Paez, Gonzalez, Blagojević, Galilea, Močinić, Gržan, Guzina, Ivančić

90'+4' Gotova je utakmica, Istra je pobijedila 3:0 i napravila veliki korak prema ostanku u 1. HNL.

90' + 3' GOL Treći pogodak za Istru zabio je Maganjić.

89' Novi crveni karton za Orijent dobio je Gerc, a kod Istre je isključen Ivančić nakon što je pregledom videosnimke utvrđeno da je nagazio jednog igrača Orijenta.

77' Sada je VAR poništio treći gol Istre jer je utvrđeno da je strijelac Ivančić igrao rukom.

64' GOL Istra vodi 2:0. Zabio je ponovno Gržan koji je prihvatio dubinsku loptu, sjurio se prema golu i sigurno poenritao.

59' Pokušaj Gržana, ali golman Orijenta Berković je spreman.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' Gotovo je prvo poluvrijeme na Kantridi.

25' Orijent je ostao s igračem manje, crveni kraton je dobio Ivančević zbog grubog prekršaja.

20' Orijent je nakon primljenog pogotka preuzeo kontrolu na terenu i opasnije je momčad. Golman Istre Čondrić u nekoliko je navrata morao spašavati svoju momčad.

7' GOL Istra je povela, strijelac je bio Šime Gržan koji je sigurno realizirao jedanaesterac.

6' Istra je dominantna momčad od početka utakmice, Puljani su izvrsno počeli i već u nekoliko navrata bili jako blizu gola.

1' Počela je utakmica.

Nogometaši Istre, pretposljednje momčadi 1. HNL i Orijenta, momčadi koja je u prošloj sezoni igrala 2. HNL, u nedjelju na Kantridi igraju prvu utakmicu kvalifikacija za ulazak, tj. ostanak u najelitnijem razredu hrvatskog nogometa.

Susret je to u koji Istra ulazi kao veliki favorit protiv Orijenta, koji je posljednji put bio član 1.HNL prije 24 godine, a zadnju natjecateljsku utakmicu odigrao je prije pet mjeseci.