VELIČANSTVENA POBJEDA! / Mektić i Draganja u pet setova nadigrali Španjolce i donijeli Hrvatskoj drugi bod

Senzacionalno i veličanstveno, tim se riječima može opisati pobjeda hrvatskih tenisača Nikole Mektića i Marina Draganje u parovima protiv jake španjolske kombinacije Marc Lopez/ Feliciano Lopez.

4.2.2017.
15:10

SENZACIJA U OSIJEKU: Franko Škugor odigrao meč karijere i nakon velike drame donio Hrvatskoj bod protiv Španjolske

SENZACIJA U OSIJEKU: /

Lopez i Lopez su jedan od najjačih svjetskih parova, u Top 10, lani su osvojili Roland Garros, a protiv njih je Krajan poslao kombinaciju koja dosad nije igrala u Davis kupu, stoga je pobjeda Mektića i Draganje, u pet setova, bila uistinu veličanstvena.

U prvom setu, u kojem je bilo čak šest 'breakova', hrvatski par je propustio prednost od 4-2, a iskusni Španjolci, iako su propustili servis za set kod 6-5, osvojili su prvu dionicu meča u 'tie-breaku'.

No, kao što je Franko Škugor u petak pokazao čvrst karakter i nije klonuo nakon gubitka prvog seta, isto su učinili Draganja i Mektić. I u drugom su setu poveli 4-2, ali u osmom gemu ispustili prednost. U novom 'tie-breaku' naš par je vodio 5-2, a potom izgubio četiri poena zaredom. Ipak, uz dosta sreće spasili su set-loptu Španjolaca, a kod 8-7 iskoristili svoju drugu priliku za izjednačenje na 1-1 u setovima.

Lutrija 'tie-breaka'

U trećem setu svi su igrači držali servise pa je ponovno lutrija 'tie-breaka' odlučivala o setu. Španjolci su imali početnu prednost 'mini-breaka', ali hrvatski par se brzo vratio. Feliciano Lopez je dvostrukom pogreškom kod 5-5 ponudio Mektiću i Draganji priliku koju oni nisu propustili te nakon dva sata i 52 minute igre došli su na set od senzacionalne pobjede.

Aktualni pobjednici Roland Garrosa u četvrtom su setu dvaput slomili servis Marina Draganje i odluku o pobjedniku odgodili za peti set.

U njemu su zahvaljujući i dvjema dvostrukim pogreškama Feliciana Lopeza naši tenisači došli do 'breaka' već u prvom gemu. Imali su dvije prilike za dupli 'break' i vodstvo od 3-0, a kod 4-2 su Španjolci uspjeli spasiti 15-40, još dvije 'break-lopte'.

Kod 5-4 Nikola Mektić je servirao za pobjedu i nakon četiri seta i 23 minute došao do meč-lopte. Stao je na crtu i hladnokrvno zabio as za pobjedu i nevjerojatno vodstvo Hrvatske od 2-1 nakon drugog dana.

Škugor protiv Bautiste-Aguta, Pavić protiv Busta

U nedjelju će prvi na teren Franko Škugor i Roberto Bautista Agut. Ne uspije li Škugor donijeti plasman Hrvatskoj u četvrtfinale, to će pokušati učiniti Ante Pavić protiv Pabla Carrena Buste. Nevjerojatna priča u Osijeku se nastavlja.

Hrvatska - Španjolska 3:2

Mektić/Draganja - Lopez/Lopez 6:7 (6), 7:6 (7), 7:6 (5), 2:6, 6:4

Kraj meča

6:4 - As za kraj!!! Hrvatska je pobijedila s 3:2! Mektić i DRaganja su pobijedili Feliciana i Marca Lopeza

5:4 Španjolci su osvojili svoj servis, Mektić će servirati za meč. Uf!

5:3 - Velika borba u osmom gemu 5. seta. Imali su Španjolci break loptu, 30:40, ali izvukao je Draganja sjajno servis.

Srbija je s 3:0 pobijedila Rusiju i bit će u 2. kolu suparnik Hrvatskoj ili Španjolskoj.

4:3 - Smanjili su Španjolci, iako su naši tenisači imali break loptu

4:2 - Zrelo igraju Mektić i Draganja, još ih dva gema dijele do pobjede

3:1 . Drži hrvatski par svoj servis i ide prema senzaciji

2:1 - Imali su Mektić i Draganja break loptu, ali su se Španjolci izvukli

2:0 - Hrvatska je napravila break već na početku 5. seta. Bravo!

Kraj 4. seta

2:6 - Lako su Španjolci dobili ovaj set, igrat će se peti set

1:4 Lopez i Lopez su zadržali servis

1:3 Španjolska je došla do prvog breaka u četvrtom gemu četvrtog seta

Kraj 3. seta

7:6 - Hrvatska je osvojila treći set, u trileru su još jednom Mektić i Draganja zadržali mirnoću i poveli 2:1

6:6 - Imali su Mektić i Draganja set-loptu u ovom gemu, kod 30:40, ali Španjolci su se uspjeli izvući. I treći set odlučit će se i tie-breaku

6:5 - Hrvatska i dalje vodi u trećem setu.

5:4 - Nakon što je bilo 0:30, Hrvati su uspjeli osvojiti servis, a sad će pokušati iznenaditi Feliciana Lopeza.

4:4 - Za sad svatko drži svoj servis

Kraj 2. seta

7:6 - Ovaj put je tie-break otišao na stranu Hrvatske 9:7, izjednačili su Mektić i Draganja na 1:1. Bravo, dečki! Tako se igra, tako se bori!

6:6 - Ponovno će o setu odlučivati tie-break

4:4 - Vratili su Španjolci break

4:2 - Hrvatski tenisači ovaj put nisu prosuli prednost, nego osvojili gem na svoj servis.

3:2 - Hrvatska je prva napravila break u drugom setu. Feliciano Lopez je kiksao, Draganja servira za 4:2

Kraj 1. seta

"Dečki igraju dobro, moraju ostati u meču na ovoj razini, imat će svoje šanse do kraja. Ništa još nije gotovo", kazao je Franko Škugor.

6:7 - Kakva šteta, hrvatska kombinacija bila je blizu, ali prvi set su osvojili Španjolci.

6:6 - Opet break! Mektić i Draganja uspjeli su izjednačiti u trenutku kad im je prijetio gubitak prvog seta. Odluka će pasti u tie-breaku

5:6 - Novi "break" za Španjolce koji će sad servirati za prvi set.

4:4 - Novo izjednačenje u setu u kojemu su već bila dva breaka sa svake strane

4:3 - Španjolci su uzvratili na break i smanjili prednost Hrvatske

4:2 - U šestom gemu, Hrvatska je napravila break, Feliciano Lopez je na break-loptu napravio dvostruku servir pogrešku.

3:2 - za Hrvatsku u 1. setu, Draganja je bio upješan na svoj servis, na potezu su Španjolci

1:1 - Uzvratili su Mektić i Draganja odmah u sljedećem gemu, izjednačili

16:10 - Počeo je meč, a nažalost, Španjolci su napravili break već u prvom gemu.

Španjolci se zagrijavaju prije meča s Hrvatskom u osječkoj dvorani Gradski vrt.