NEGATIVAN OMJER / Hrvatskoj nikako ne odgovaraju 'otočani'

'Vatreni' su ukupno protiv reprezentacija s 'otoka' odigrali 19 utakmica pri čemu su ostvarili pet pobjeda, osam neodlučenih ishoda i šest poraza uz negativnu razliku pogodaka 23:29.

15.10.2012.
14:40
Slavko Midzor/PIXSELL

OSIJEK - Hrvatska nogometna reprezentacija do sada je odigrala dvije utakmice protiv Walesa ostvarivši pobjedu i remi.

Obje utakmice bile su prijateljske i obje smo igrali kod kuće. Prvi put snage smo odmjerili 21. kolovoza 2002. u Varaždinu, a završilo je 1:1. Wales je poveo golom SimonaDaviesa u 10. minuti, a izjednačio je MladenPetrić u 79. minuti. U drugom dvoboju 23. svibnja 2010. Hrvatska je u Osijeku pobijedila 2:0, a strijelci su bili IvanRakitić i DragoGabrić.

Najgore smo prolazili protiv Engleza. U sedam susreta upisali smo dvije pobjede, četiri poraza i remi. Protiv Irske imamo po dvije pobjede i poraza, te tri neodlučena ishoda, dok smo sa Škotima tri puta remizirali. Jedina reprezentacija s 'otoka' protiv koje Hrvatska do sada nije igrala je Sjeverna Irska.