POLAKO ALI SIGURNO / Hrvatska pregazila Aližir

U susretu drugog kola Svjetskog rukometnog prvenstva Hrvatska je pobijedila Alžir 26:15 (11:11) i nakon dva kola ima dvije pobjede. Sada ih čekaju Australci.

16.1.2011.
20:53

U susretu drugog kola C skupine svjetskog rukometnog prvenstva reprezentacija Hrvatske je u Lundu pobijedila Alžir 26:15 (11:11) i nakon dva kola ima dvije pobjede.

Hrvatska je tek u prvom poluvremenu imala problema s trećeplasiranom reprezentacijom s posljednjeg afričkog prvenstva, no u nastavku utakmice vrlo brzo su otklonjene sve sumnje oko pitanja pobjednika.

Apsolutno prvo ime susreta bio je Ivano Balić koji je sjajno gradio hrvatske napade, ali i zabio šest golova. Drago Vuković je dodao pet golova, dok su Igor Vori i Blaženko Lacković zabili po četiri gola. Alžirce su predvodili Messaoud Berkous i Saci Boultif sa po četiri gola.

Hrvatska nakon dva kola ima četiri boda, a u ponedjeljak je očekuje utakmica protiv Australije