RUKOMETAŠI POTVRDILI BR.1 I EP / Hrvatska lako s Grčkom

U pobjedi nad domaćinom Duvnjak je bio najefikasniji sa šest pogodaka, a Horvat i Bičanić postigli su po pogodak manje.

21.6.2009.
15:01

U susretu posljednjeg kola skupine 4 kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2010. godine reprezentacija Hrvatske je u Komotiniju pobijedila Grčku 29:24 (14:13) i tako potvrdila prvo mjesto i plasman na europsku smotru.

Premda su bili oslabljeni i umorni dugačkom sezonom hrvatski rukometaši su rutinski odradili posao u Grčkoj. Tek u prvom poluvremenu gledali smo ravnopravnu utakmicu, no u nastavku su odabranici Line Červara ubacili u višu brzinu i vrlo brzo prelomili dvoboj. Najefikasniji igrači u hrvatskim redovima bili su Domagoj Duvnjak sa šest, te Zlatko Horvat i Damir Bičanić sa po pet pogodaka, dok je domaćine predvodio Tsimourtos sa deset pogodaka, te vratar Dellioas sa 13 obrana.

Hrvatska je natjecanje u skupini okončala na prvom mjestu sa sedam pobjeda i jednim porazom.