POBJEDA NA STARTU EURA / Hrvatice iznenadile u dramatičnom finišu

Unatoč tome što na EP-u nastupa znatno oslabljena, bez osam standardnih reprezentativki, a među onima koje nedostaju zbog ozljeda su i naše dvije najbolje igračice Andrea Penezić i Miranda Tatari, Hrvatska je na startu prvenstva u uzbudljivoj završnici pobijedila favoriziranu Mađarsku.

4.12.2012.
22:20
PIXSELL

NOVI SAD - U susretu prvog kola skupine C Europskog prvenstva rukometašica, koje se održava u Srbiji, Hrvatska je u Novom Sadu pobijedila Mađarsku sa 28-27 (15-14).

U prvom poluvremenu bila je to izjednačena utakmica, do 24. minute ekipe su se izmjenjivale u vodstvu ili je rezultat bio poravnat, onda su Hrvatice otišle na dva gola prednosti i u 27. minuti vodile su 14-12. Na poluvrijeme se otišlo sa minimalnom prednošću Hrvatske (15-14). Treba napomenuti i da je u prvom poluvremenu Hrvatska osam minuta imala igračicu manje, dok Mađarice nisu dobile niti jedno isključenje.

Hrvatice su odlično krenule u drugi dio i u 42. minuti imale su pet golova prednosti (21-16). No, Mađarice su u sljedećih pet minuta uspjele doći na samo gol minusa, a u 54. minuti su i povele sa 25-24. No, onda je MajaZebić sa dva gola ponovno vratila Hrvatsku u vodstvo.

Četiri minute prije kraja rezultat je opet bio poravnat (26-26), potom KristinaElez zabija za naše vodstvo, a Goerbicz iz sedmerca pogađa za 27-27. Pobjednički gol za Hrvatsku zabija AnetaPeraica šest sekundi prije kraja susreta.

U hrvatskoj reprezentaciji najbolje su bile Maja Zebić sa 9 golova i vratarka MartaŽderić sa 16 obrana. Kod Mađarica Tomori je zabila 9, a Goerbicz 7 pogodaka.

U prvom susretu naše skupine Španjolska je pobijedila Njemačku sa 23-20. U srijedu Hrvatska igra protiv Španjolske (18.15 sati), a u petak, u posljednjem kolu, protiv Njemačke (20.15 sati.)

Tri najbolje reprezentacije idu u drugi krug i križamo se sa skupinom D u kojoj su Rumunjska, Crna Gora, Rusija i Island.