ODLIČNA NAJAVA SEZONE: / Medvjedi do trofeja nakon velikog preokreta

Hokejaši zagrebačkog Medveščaka pobjednici su ovogodišnjeg Gäubodenvolksfest Cupa, pripremnog turnira u njemačkom Straubingu.

16.8.2015.
19:33
PIXSELL, Sanjin Strukić

Do četvrte pobjede u isto toliko odigranih susreta u dosadašnjem dijelu priprema za novu sezonu u KHL-u Medvjedi su stigli preokretom koji su ostvarili u drugoj trećini. Nakon što su prvih 20 minuta okončali sa zaostatkom od 0:3 (strijelci za Augsburg bili su Voit, Holzmann i Ciernik), u drugih 20 minuta Medveščak je postigao četiri gola preko Smolenaka, Glumca, Brulea i Bjorkstranda, pritom ne primivši niti jedan za prednost od 4:3. U posljednjoj trećini Augsburg je poravnao na 4:4 preko Grygiela u situaciji s dva igrača više na ledu, da bi pobjedu Medveščaku golom s igračem manje donio Genoway.

KHL kreće već za deset dana

Medveščak je u polufinalu u petak svladao još njemačkog prvoligaša Nürnberg Ice Tigers s 5:4 boljim izvođenjem kaznenih udaraca.

MEDVJEDI SPREMNI ZA SEZONU: /

Zagrebački hokejaši izborili finale turnira u Njemačkoj

Nakon turnira u Straubingu, Medveščak će sljedećeg tjedna odigrati još dva pripremna susreta u Domu sportova, protiv KAC-a iz Klagenfurta (srijeda, 18.30 sati) i VSV-a iz Villacha (petak, 18.30 sati), dok će u svoju treću sezonu u KHL-u krenuti već 26. ovog mjeseca domaćim susretom protiv Amura iz Habarovska.