Medveščak poveo pa ostao bez pobjede i prvog mjesta

Hokejaši Medveščaka poraženi su u Beču od Vienna Capitalsa s 2:1 u derbiju 33. kola austrijske, odnosno regionalne EBEL lige…

23.12.2012.
20:59

Izgubili su na taj način Zagrepčani i prvo mjesto koje im je uzela upravo Vienna. Bečani sada imaju dva boda više od Medvjeda, dok trećeplasirani Graz zaostaje za hrvatskim predstavnikom tri boda. Medveščak je bolje otvorio utakmicu u glavnom austrijskom gradu i poveo u 14. minuti pogotkom Davida Brinea. U drugoj su trećini, međutim, Zagrepčani ostali bez prednosti - najprije je u 25. minuti izjednačio Justin Keller, a samo četiri minute kasnije je Philipp Pinter doveo domaće u vodstvo koje su zadržali do kraja. Priliku za uzvrat Bečanima i vraćanje prvog mjesta Medveščak će imati već u srijedu kada će se ove dvije momčadi sudariti u Ledenoj dvorani Doma sportova. Vienna - Medveščak 2-1 (0-1, 2-0, 0-0) Fehervar - Olimpija 2-4 Innsbruck - Dornbirn 3-4 Villach - Graz 1-2 Salzburg - Klagenfurt 4-2 Linz - Znojmo 5-3

Redoslijed: 1. Vienna 48, 2. Medveščak 46, 3. Graz 43, 4. Villach 40, 5. Linz 39…