Fred i Paulinjo odveli Brazil u finale (VIDEO)

Brazil savladao Urugvaj u polufinalu Kupa konfederacija

27.6.2013.
14:45

Fudbalska reprezentacija Brazila plasirala se u finale Kupa konfederacija, pošto je savladala selekciju Urugvaja rezultatom 2:1.

Pogotke za Brazil postigli su Fred u 40. i Paulinjo u 86. minutu. Jedini strelac za Urugvaj bio je Kavani u 48. minutu.

http://videa.hu/player?v=UZwHcorVKgnbd5n8 Domaćin turnira bolje je otvorio meč, ali prvu veliku priliku imali su Urugvajci. U 15. minutu dosuđen je penal za aktuelnog prvaka Južne Amerike, međutim Forlanov udarac odbranio je Žulio Cezar.

Brazil je poveo u 42. minutu kada je Nejmar je šutirao kao golu Urugvaja, a Muslera je odbio loptu. Fred je iskoristio poklon i smestio je u mrežu.

Urugvaj su izjednačili u 48. minutu. Odbrana Brazila je napravila veliku grešku u svom šesnaestercu, a lopta je došla do Kavanija kome nije bilo teško da savlada golmana Brazila.

Pobedu domaćinu doneo je Paulinjo u 86. minutu. Nejmar je centrirao iz kornera, a Paulinjo je glavom loptu smestio u mrežu za veliku radost domaćih navijača.