izraelci bolji u drugom dijelu / Fellaini donio pobjedu Belgijancima: preuzeli vodstvo u skupini

1.4.2015.
9:02
AP Images

U dvoboju B skupine kvalifikacija za EURO u Tel Avivu su nogometaši Belgije pobijedili Izrael s 1-0, te preuzeli vodstvo u skupini.

Belgijancima je pobjedu donio pogodak Marouane Fellainija iz 9. minute. Gostima je pripao prvi dio, kada su mogli i uvjerljivije voditi, dok su Izraelci bili daleko bolja momčad u drugom dijelu, pogotovo nakon isključenja Vincenta Kompanya (64).

Belgijanci su samo u četiri dana nanizali dvije pobjede protiv Izraela i Cipra (5-0), dok su Izraelci prije nekoliko dana doma poraženi i od Walesa (0-3). Na ljestvici vode Belgija i Wales s po 11 bodova, Izrael ima 9, Cipar 6, BiH 5 bodova, dok je Andora bez ijednoga boda.