BODOVI U VELESLALOMU / Dobar posao u Švicarskoj: Ivica nadomak postolja

Kosteliću je ovo najbolji ovosezonski rezultat u veleslalomu nakon što je u prve četiri utrke u ovoj disciplini zauzeo je jedno 13., dva 14. i jedno 21. mjesto.

12.1.2013.
14:22
PIXSELL

ADELBODEN - Najbolji hrvatski skijaš IvicaKostelić zauzeo je peto mjesto u veleslalomskoj utrci za Svjetski kup u švicarskom Adelbodenu, za pobjednikom Amerikancem TedomLigetyjem zaostao je 1.73 sekunde.

Drugo mjesto iza Ligetyja, koji je ostvario četvrtu pobjedu u petom ovosezonskom veleslalomu, zauzeo je Nijemac FritzDopfer sa 1.15 sekundi zaostatka, a treće još jedan Nijemac FelixNeureuther sa 1.24 sekunde slabijim vremenom.

Vodeći nakon prve vožnje, Austrijanac MarcelHirscher pred kraj druge vožnje napravio je veliku pogrešku, te je na kraju završio na 16. mjestu sa 3.00 sekunde iza Ligetyja.

Drugi hrvatski predstavnik na veleslalomu u Adelbodenu, DaliborŠamšal nije stigao do cilja u prvoj vožnji.

U ukupnom redoslijedu Svjetskog kupa Kostelić je sada 10. sa 285 bodova, vodstvo je zadržao Hirscher koji sada ima 755 bodova, drugi je Norvežanin AkselLundSvindal sa 729, dok je Ligety treći sa 652.