LIGA PRVAKA SVE BLIŽE / Dobar posao u Moldaviji: Dinamo nadomak prolaza!

Ovom pobjedom 'modri' su načinili veliki korak prema plasmanu u završnu rundu kvalifikacija Lige prvaka. Uzvratni susret je 8. kolovoza na stadionu Maksimir.

1.8.2012.
20:52
PIXSELL

TIRASPOL - U prvom susretu trećeg pretkola nogometne Lige prvaka zagrebački Dinamo je u Tiraspolu pred 10.000 gledatelja pobijedio Šerif 1:0. Pogodak odluke zabio je FatosBeqiraj u 14. minuti nakon sjajne asistencije MilanaBadelja.

Nakon početne uspavanke Dinamo je poveo u 14. minuti iz prve prave prilike na utakmici. Badelj je povukao po sredini terena te sjajno gurnuo loptu u prostor Beqiraju koji je izbjegao zaleđe te smireno svladao domaćeg vratara. Bio je to jedini udarac 'modrih' u okvir Šerifova gola u prvom poluvremenu. U nastavku prvog dijela domaćin je prijetio, no stvorio je samo jednu izglednu priliku. U 26. minuti Apatič i Pešić su 'duplim' pasom izbacili obranu Dinama, no Slovenac Apatič je iz sjajne prilike loše pucao.

U drugom poluvremenu Šerif je zaigrao daleko angažiranije, no sve do 60. minute nije bilo previše opasnosti pred Kelavinim golom. Tada je Pešić nakon ubačaja Apatiča pucao pored gola, a dvije minute kasnije s dvadesetak metara je zaprijetio Stanojević. U 65. minuti nakon kornera je Stanojević još jednom zaprijetio, no prebacio je gol 'modrih'.

Dvadeset minuta prije kraja utakmice trener hrvatskog prvaka AnteČačić izvadio je iz igre Sammira, a ubacio Calella kako bi ojačao sredinu terena, no time je Dinamo izgubio na kreativnosti, pa do kraja susreta nije niti jednom ozbiljnije zaprijetio domaćinu. Šerif je u 71. minuti preko Stanojevića još jednom opasno zaprijetio, no lopta je ponovo prošla tik uz vratnicu. U 76. minuti opasno prijeti Ivanov, no ponovo pored gola. Tri minute prije kraja Kelava je sjajno zaustavio udarac Pešića.

Podsjetimo, hrvatski i moldavski prvak su u ovaj fazi natjecanja igrali i prije dvije godine. Obje utakmice su završile 1:1, a Šerif je prošao dalje boljim izvođenjem jedanaesteraca. Nakon ispadanja od Šerifa tadašnji trener 'modrih' VelimirZajec je dobio otkaz, a momčad je preuzeo VahidHalilhodžić.