Đoković preko Del Potra do finala Dubaija

Prvi reket sveta nadigrao Argentinca u dva seta - 6:3, 7:6

1.3.2013.
15:58

Srpski teniser Novak Đoković savladao u polufinalu ATP turnira seriije 500 u Dubaiju Argentinca Huana Martina del Potra rezultatom 2:0 (6:3, 7:6).

Protivnik prvom reketu sveta u finalu biće bolji iz duela u kome se sastaju Švajcarac Rodžer Federer i Čeh Tomaš Berdih.

Bio je ovo deseti međusobni okršaj srpskog i argentinskog tenisera, a Novak je upisao osmi trijumf.

Prvi nosilac turnira u Dubaiju rešio je uvodni deo igre u svoju korist nakon brejka u šestom gemu kada je poveo sa 4:2 i rutinski sačuvao servis za konačnih 6:3.

Na startu drugog seta uzvraća Argentinac koji je poveo 3:0, ali Đoković oduzima servis protivniku i stiže do izjednačenja, a potom i do novog brejka za predonost od 4:3. S druge strane, Del Potro se dosta mučio u narednom gemu u kome je morao da spašava meč lopte, a potom je oduzeo servis Đokoviću za 5:5.

U naredna dva gema nije bilo brejkova i set je otišao u taj-brejk koji je pripao trostrukom šampionu Dubaija sa 7:4.