SEDMI PORAZ ZAREDOM / Đoković ostao misterij za Čilića

Bio je ovo sedmi međusobni susret Čilića i Đokovića i sedma pobjeda srpskog igrača. Čilić je u svih sedam dvoboja uspio osvojiti samo jedan set.

17.8.2012.
20:51
PIXSELL

Najbolji hrvatski tenisač MarinČilić nije se uspio plasirati u polufinale velikog ATP turnira u Cincinnatiju, bolji od njega je u četvrtfinalu bio drugi igrač svijeta, Srbin NovakĐoković sa 6-3, 6-2 nakon sat i 21 minute igre.

Čiliću je ovo bio četvrti nastup u četvrtfinalu nekog turnira iz "masters serije" u karijeri, ali još uvijek čeka na svoj prvi prolazak u polufinale.

U prvom setu Đokoviću je dovoljan bio jedan "break", a do njega je došao odmah u drugoj igri. Čilić je poveo sa 40-0, ali potom je izgubio pet poena zaredom i dopustio srpskom igraču da stigne do velike prednosti. Odmah u sljedećem gemu Čilić je izborio dvije lopte za povratak, ali Đoković je oba puta ubacio prvi servis i nije dozvolio našem igraču da mu zaprijeti.

Nažalost, početkom drugog seta Čilić je ponovno izgubio servis, Đoković je poveo sa 2-1, a kod rezultata 4-2 drugi igrač svijeta još je jednom oduzeo servis Čiliću i tako riješio pitanje pobjednika.

Đoković će u polufinalu igrati protiv Argentinca Juana Martina Del Potra.