pobijedio andersona / Đoković nakon dva dana izborio četvrtfinale, tamo ga čeka Marin Čilić

Meč je prekinut u ponedjeljak zbog mraka pri rezultatu 2-2 u setovima

7.7.2015.
15:47
AP

Prvi tenisač svijeta Srbin Novak Đoković u utorak je u nastavku meča 4. kola Wimbledona pobijedio Južnoafrikanca Kevina Andersona sa 6-7 (6), 6-7 (6), 6-1, 6-4, 7-5 te će u četvrtfinalu igrati protiv Marina Čilića.

Meč je prekinut u ponedjeljak zbog mraka pri rezultatu 2-2 u setovima. Prva dva seta dobio je Anderson, ali Đoković je uspio doći do izjednačenja, a u utorak je u nastavku meča dobio peti set sa 7-5.

Đoković je slavio u dosadašnjih 12 međusobnih dvoboja protiv Čilića, uključujući i prošlogodišnje četvrtfinale Wimbledona, kada je bio bolji nakon pet setova.

"Protiv Novaka sam igrao lani ovdje u četvrtfinalu i taj meč mi je dobar pokazatelj što moram napraviti kako bih došao do pobjede ako se opet susretnemo", izjavio je najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić.