NA KRILIMA SAMMIRA / Dinamo pregazio Malmö

Nogometaši Dinama svladali su švedski Malmö sa 4:1 nakon sjajnog izdanja u prvoj utakmici 4. pretkola Lige prvaka.

17.8.2011.
22:30
PIXSELL

Pred prepunim maksimirskim tribinama Dinamo je u prvoj utakmici 4. pretkola Lige prvaka svladao švedski Malmö s 4:1. Nakon sjajnog pritiska na obranu gostiju prvi gol postiže Sammir već u 4. minuti dvoboja. Poslije brze švedske kontre u 17. minuti Mehmeti izjednačuje na 1:1.

Za novo vodstvo Dinama zabio je Ante Rukavina u 56. minuti, a  3:1 postavio je samo četiri minute kasnije Sammir s jedanaest metara. Na rub ulaska u Ligu prvaka Dinamo dovodi Fatos Beqiraj u 82. minuti.

Malmö je do kraja ostao na jednom udarcu prema vratima iz kojeg je i postigao pogodak, dok je dominantni Dinamo pucao prema suparničkom golu čak 25 puta.

"Modri" su ovom pobjedom došli vrlo blizu plasmanu u grupnu fazu Lige prvaka, no još uvijek preostaje uzvrat u Švedskoj koji se igra za u utorak.

Dinamo je posljednji put igrao u Ligi prvaka 1999. kada je u kvalifikacijama izbacio mađarski MTK, a potom u skupinama D zauzeo posljednje mjesto iza Manchester Uniteda, Marseillea i Sturma.