DIMITRI, VIDIŠ LI OVO: / Bilić i West Ham stigli do nove pobjede, Rooney spasio Mourinha i upisao se u povijest

Nogometaši West Hama još su jednom pokazali da im ide sasvim dobro bez Dimitrija Payeta, veznjaka koji je prije malo više od deset dana odlučio da više ne želi igrati za momčad Slavena Bilića.

21.1.2017.
17:54

Upisao je West Ham u 22. kolu Premier ligu veliku pobjedu na gostovanju kod Middlesbrougha 3:1 čime su skočili na deseto mjesto na tablici.

Andy Carroll bio je junak gostiju. Zabio je oba gola (9', 43') dok je za domaćine poraz ublažio Christian Stuani (27'). Argentinac Jonathan Calleri u petoj minuti sudačke andoknade postavio je konačan rezultat.

Wayne Rooney spasio je Josea Mourinha i Manchester United golom u sudačkoj nadoknadi na gostovanju kod Stokle Cityja. Domaćini su poveli autogolom Juana Mate u 19. minuti i sve do kraja utakmice izgledalo je kao da će United ostati bez bodova, ali se kapetan pobrinio da tome ne bude slučaj. Pritiskali su Crveni vragovi žestoko do kraja susreta što im se na kraju isplatilo.

Rooney je s 250 golom postao najbolji strijelac Uniteda u povijesti. Do 250. gola stigao u 546. utakmici, dok je Charltonu za 249 golova bilo potrebno 758 utakmica.

REZULTATI 22. KOLA:

Liverpool - Swansea City 2-3 (Firmino 55, 69 / Llorente 48, 52, Sigurdsson 74) Bournemouth - Watford 2-2 (King 48, Afobe 82 / Kabasele 24, Deeney 64) West Bromwich Albion - Sunderland 2-0 (D. Fletcher 30, Brunt 36) Crystal Palace - Everton 0-1 (Coleman 87) Stoke City - Manchester United 1-1 (Mata 19-ag / Rooney 90+4) Middlesbrough - West Ham United 1-3 (Stuani 26 / Carroll 9, 43, Calleri 90+4) Kasnije igraju: Manchester City - Tottenham Hotspur Nedjelja: Southampton - Leicester City Arsenal - Burnley Chelsea - Hull City