SRAMOTAN PORAZ / Debakl mladih Hrvata na startu SP-a!

Hrvatska reprezentacija do 20 godina poražena je u prvom nastupu u skupini D Svjetskog prvenstva koje se održava u Kolumbiji. Bolji od izabranika Ivice Grnje bili su nogometaši Saudijske Arabije s 2:0.

1.8.2011.
10:00

U izjednačenom susretu pogotke za Saudijce postigli su Yasir Alfahmi i Fhad Almuwallad.
Hrvatska je utakmicu počela ofenzivno i priliku za gol imali su Mario Tičinović i Zvonko Pamić u prvih pol sata igre.

Saudijci su tek nakon pol sata igre imali prvu priliku za pogodak kada je udarac Yasira Alsharanija u vrata obranio Matej Delač.

U drugom poluvremenu hrvatski su nogometaši opet napadali saudijski gol, a prilike za vodstvo su imali Andrej Kramarić i opet Pamić. No Saudijci su imali više sreće i poveli su u 54. minuti.

Ovaj pogodak je samo dao još već zamah Saudijcima koji su povećali vodstvo u 69. minuti pogotkom Fhada Almuwallada.

Hrvatski nogometaši sljedeću utakmicu igraju 3. kolovoza protiv Nigerije, koja je bila bolja od Gvatemale 5:0.