SPURSI OSTALI ČETVRTI / Ćorluka se svađao, Niko zabio

Tottenham je na gostovanju pobijedio Stoke. Pobjednički gol zabio je Niko Kranjčar, a Vedran Ćorluka se sukobio sa svojim suigračem.

20.3.2010.
17:38

U susretu 31. kola Premiershipa Tottenham je na gostovanju pobijedio Stoke City 2:1, a pobjednički pogodak za goste zabio je Niko Kranjčar u 77. minuti.

Sve zanimljivo u ovoj utakmici dogodilo se u drugom poluvremenu. Tottenham je poveo golom Gudjohnsena u 45. minuti, a kada je domaći veznjak Whitehead isključen u 49. minuti činilo se kako će Spursi lako doći do bodova. Zanimljivo, Whitehead je zaradio dva žuta kartona, oba zbog prekršaja nad Lukom Modrićem.

Zatim je viđen nesvakidašnji sukob Vedrana Ćorluke sa suigračem Assou-Ekottom. Pale su teške riječi, a morali su ih razdvajati protivnički igrači i sudac koji je zbog svađe prekinuo utakmicu upozorivši ih da se smire ili će dobiti opomene.

Domaćin je s igračem manje izjednačio golom Etheringtona u 64. minuti iz jedanaesterca, a bodove gostima donio je Kranjčar golom u 77. minuti.

Kranjčar je igrao do 89. minute, dok su Luka Modrić i Ćorluka igrali cijeli susret.