DAVIDENKO BOLJI / Čilić ispao u četvrtfinalu

Ruski tenisač Nikolaj Davidenko pobijedio je najboljeg hrvatskog igrača Marina Čilića sa 7:5, 6:3 u četvrtfinalu zemljanog ATP turnira u Münchenu.

29.4.2011.
18:35

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić nije ostvario plasman u polufinale ATP turnira u Muenchenu.

Bolji od njega u dva seta bio je Rus Nikolaj Davidenko sa 7:5, 6:3. U susretu koji je trajao  110 minuta Čilić je imao veliku priliku za osvajanje prvog seta, vodio je 5:3 i imao set-loptu. Nakon toga je izgubio pet gemova zaredom. Od sedam break prilika iskoristio je samo jednu, dok je Davidenko tri puta uzeo Čilićev servis.

Bio je ovo peti međusobni meč 21. igrača na svijetu (Čilić) i 40. (Davidenka), te druga pobjeda Rusa.  Drugi put zaredom je bivši igrač iz kruga najboljih pet na ATP ljestvici slomio Čilića, a prvi put su igrali na zemlji.

U polufinalu će Davidenko igrati protiv Čeha Radeka Štepaneka, dok će se u drugom polufinalu sresti domaći igrači, Philipp Petzschner i Florian Mayer.