Triple dobule Šarića / Cibona vratila Zagrebu za poraz u Kupu te deklasirala Mrave

Vukovi su na domaćem terenu deklasirali Mrave rezultatom 96-70, a Dario Šarić postigao je triple double učinak. Cedevita se u Rijeci protiv Kvarnera namučila, no ipak ga je svladala 62:68.

9.4.2014.
8:12
Dalibor Urukalovic/PIXSELL

Cibona je jučer protiv Zagreba imala šuterski dan te je dobila utakmicu 96-70 i tako naplatila poraz u Kupu.

Sve je bilo riješeno već u prvoj četvrtini, a Vukovi su do kraja utakmice imali sjajnu kontrolu igre uz raspoloženog Darija Šarića koji je susret otvorio s dvije trice te je tako Cibona već u 10. minuti imala 10:0.

Mravi su uspjeli serijom 7-0 smanjiti na 13 poena zaostatka, ali je Cibona u 14. minuti imala dvostruko više ubačenih poena.

Drugo poluvrijeme su obilježile neke pogreške, što nije rezultiralo košem u prve tri minute, ali je Cibona ubrzo nastavila odličnom igrom u ofenzivi i defanzivi pa je tako bilo razumljivo da trener Vukova, Slaven Rimac, na teren pošalje Marka Arapovića i Tomislava Gabrića.

Trener Mrava, Danijel Jusup, je pokušao rotirati igrače, no ni to nije utjecalo na rezultat.

Nekoliko minuta prije kraja Rimac je dao priliku i Lovri Demi i Dominiku Mavri, a Cibonu je do slavlja predvodio Šarić s triple-double učinkom upisavši 20 poena, 13 skokova i 10 asistencija.

Arapović je također bio odličan s 14 poena, a Planinić i Rozić s 11 poena.

Kod Zagreba su najefikasniji bili bivši Cibonin igrač Pavle Marčinković s 21 poenom, Mileković s 14 poena i Blajić s 11.

Cedevita je na gostovanju kod Kvarnera pobijedila 62:68, no domaćini su se razigrali u startu pa su se Zagrepčani do kraja mučili.

Riječani su nekoliko puta dolazili na četiri razlike, no 'vitamini' se nisu dali.

Nolan Smith je zabio 14 poena te upisao 6 skokova, Baždarić 13 poena, a Bilan i Nurkić po 10.

Kod Kvarnera su najraspoloženiji bili Cakarun s 18 poena, Sirko sa 17 te Veljačić s 10 poena.