Čelsi gazda Londona, Dempsi spasao "pevce" (VIDEO)

Fudbaleri Čelsija savladali su Arsenal, dok je Totenhem remizirao sa Junajtedom

20.1.2013.
21:57

Veliki londonski derbi između Čelsija i Arsenala u okviru 23. kola engleske Premijer lige pripao je domaćinu rezultatom 2:1 (1:1).

U drugom meču dana ekipe Totenhema i Mančester Junajteda remizirali su 1:1 (0:1), na Vajt Hart Lejnu.

Čelsi je poveo već u šestom minutu preko Huana Mate, a na 2:0 povećao je Frenk Lampard iz penala deset minuta kasnije.

Jedini pogodak za Arsenal postigao je Tio Volkot u 58. minutu. On je uspeo da bude brži od beka Čelsija Baneta Ivanovića i da prevari golmana "plavaca" i da se upiše u strelce.

Aktuelni prvak Evrope je trenutno na trećem mestu na tabeli Premijer lige sa 45 bodova, dok je Arsenalšesti na tabeli engleskog prvenstva sa 34 boda.

Fudbaleri Totenhema ostali su neporaženi protiv Mančester Junajteda, pošto su odigrali 1:1.

Gosti su poveli golom Robina van Persija u 25. minutu, njegovim 18. u sezoni. "Pevci" su bili daleko bolji rival, ali nisu uspevali da matiraju odličnog golmana De Geu.

Kada je izgledalo da će Junajted odneti sva tri boda, Aron Lenon je pronašao Klinta Dempsija, koji je u drugom minutu nadoknade doneo veliki bod svom timu.

Junajted sada ima 56 bodova, pet više od gradskog rivala Mančester sitija, koji je u subotu pobedio Fulam sa 2:0. Totenhem je ostao četvrti sa 41 bodom, odnosno četiri manje od Čelsija.