NAKON DVA PRODUŽETKA / Cedevita srušila neporaženi Žalgiris

Cedevitu je u završnici četvrte četvrtine i prvog produžetka poraza spašavao Bracey Wrtight pogodivši tricu, odnosno dvicu za poravnanje i produženje utakmice.

16.11.2012.
8:21
PIXSELL

Košarkaši Cedevite u susretu su 6. kola skupine C Eurolige kao domaćini u KC "Dražen Petrović" svladali Žalgiris sa 108-106 (19-28, 20-12, 24-20, 22-25; 15-15, 8-6) nakon dva produžetka.

Cedevitu je u završnici četvrte četvrtine i prvog produžetka poraza spašavao Bracey Wrtight pogodivši tricu, odnosno dvicu za poravnanje i produženje utakmice. U drugom produžetku u junaka je izrastao Vlado Ilievski koji je u tih pet minuta pogodio pet od Cedevitih osam poena uključujući i oba slobodna bacanja za konačnih 108-106 58 sekundi prije kraja.

Najučinkovitiji u sastavu Cedevite bio je Mickael Gelabale sa 23 koša i 10 skokova, Wright je dodao 20, Predrag Šuput je ubacio 18, a Ilievski 16. Darjuš Lavrinovič je sa 24 koša bio najefikasniji kod Žalgirisa za koji je Marko Popović ubacio 19 poena.

Nakon šest kola Cedevita ima dvije pobjede i četiri poraza, dok je Žalgirisu ovo bio prvi poraz u Euroligi ove sezone nakon uvodnih pet pobjeda.

U sljedećem, 7. kolu Cedevita će za tjedan dana gostovati kod Emporio Armanija u Milanu.