SVETI IKER / Casillasov rekord u porazu 'Furije'

Španjolski vratar Iker Casillas izjednačio je rekord Andonija Zubizarrete nakon što je u prijateljskom susretu protiv Engleske dres 'furije' odjenuo po 126. put.

13.11.2011.
9:58
PIXSELL

Vratar španjolske nogometne reprezentacije i Real Madrida Iker Casillas (30) u prijateljskom je susretu protiv Engleske upisao 126. nastup u dresu 'furije' čime je izjednačio rekord Andonija Zubizarrete.

Casillas je protiv "Gordog Albiona" branio prvo poluvrijeme, pa nije bio na golu kada je Frank Lampard u 49. minuti postigao jedini gol na susretu za pobjedu Engleske 1:0.

"Sveti Iker" kako glasi Casillasov nadimak je na vratima španjolske reprezentacije debitirao 3. lipnja 2000. godine u prijateljskom susretu protiv Švedske kada je imao 19 godina i 14 dana. Zubizarreta je branio za nacionalnu vrstu od 1985. do 1998. godine.

Više od 100 nastupa u dresu španjolske reprezentacije imaju još dvojica igrača - Xavi Hernández je sakupio 106 utakmica, a Raul 102 utakmice. Iza njih su Carles Puyol (96), Xabi Alonso (91), Fernando Torres (90).