OPET BOLJI OD OKLAHOME / Bryant zabio 40 koševa, a Lakersi iščupali pobjedu

U 12 pobjedi zaredom nad Thundersima LA Lakersi slavili su sa 111:108. Westbrook je promašio tricu za produžetak u zadnjim sekundama utakmice.

23.12.2009.
11:50

Kobe Bryant se opet istaknuo sa 40 koševa i Los Angeles Lakersi su uspjeli preživjeti pritisak na kraju i pobijediti Oklahoma City Thunder 111-108 u utorak. Bila je to 12 uzastopna pobjeda Lakersa nad Oklahomom.

I dok je Thunder pojačao pritisak pred kraj zadnje četvrtine, Lakersi su realizirali šest slobodnih bacanja u zadnjih 1:31 minute. Oklahomin Russell Westbrook je imao priliku omogučiti svojoj ekipi produžetak ali je promašio tricu za izjednačenje u zadnjim sekundama utakmice.

Thunder je iskoristio seriju 15-7 da dođu na jedan razlike 107-106, nakon što je Westbrook pogodio koš 25.5 sekundi prije kraja. Nakon toga na Bryantu je napravljen namjerni prekršaj a on je pogodio oba slobodna bacanja.

Oklahoma City je pozvala timeout kod rezultata 109-106 19.5 sekundi prije kraja. James Harden, koji je postigao 16 pogodaka, zabio je koš, nakon čega je na Dereku Fisheru napravljen prekršaj i on je pogodio oba bacanja za konačni rezultat.

Član All-Stara Bryant bio je među šest igrača Lakersa koji su imali dvoznamenkasti učinak, dodavši osam skokova i šest asistencija. Pau Gasol je upisao svoj osmi 'double-double' učinak s 15 koševa i 11 skokova.

Kevin Durant je postigao 30 pogodaka, a Westbrook dodao 21 i 13 asistencija za Thunder, kojem je ovo peti poraz u šest utakmica.