nba večer / Bogdanovićevih 10 poena u pobjedi Netsa, Rudežu mizerna minutaža

Bojan Bogdanović startao je u petorci Netsa, na parketu proveo više od 40 minuta (40:12), te opravdao povjerenje trenera Lionela Hollinsa. Hrvatski reprezentativac je ubacio 10 koševa (šut 5/11) te imao dva skoka i dvije asistencije, uz jednu izgubljenu i jednu osvojenu loptu.

3.12.2014.
10:35
AP Images

U derbiju momčadi iz New Yorka, Brooklyn Netsi su u Madison Square Gardenu svladali domaće Knickse s 98-93, uz 10 koševa Bojana Bogdanovića, dok je Damjan Rudež ubacio dva poena u porazu Indiane 99-116 na gostovanju u Phoenixu.

Netsi su i u drugom od četiri predviđena ovosezonska dvoboja u regularnoj sezoni svladali suparnike s druge strane East Rivera s 98-93 u neizvjesnoj završnici. Knicksi su u svom Madison Square Gardenu imali šut za izjednačenje kod 96-93, ali je trica Carmela Anthonyja završila na obruču, a Joe Johnson pogodio dva slobodna bacanja na drugoj strani. Johnson je s 22 koša, koje je sve postigao u drugom poluvremenu, bio drugi strijelac Netsa, čemu je dodao osam skokova i šest asistencija. Centar Brook Lopez ubacio je 23 koša, uz osam skokova. Strijelce Knicksa u njihovom petom uzastopnom porazu predvodili su Carmelo Anthony s 20 i Jose Calderon s 19 koševa.

Damjan Rudež se nije naigrao u Phoenixu. Trener Indian Frank Vogel dao je hrvatskom reprezentativcu nešto više od dvije minute (2:14) na kraju utakmice, kad je pobjednik bio poznat, a Rudež je uspio postići dva poena (šut 1/1) u 11. ovosezonskom porazu Indiane.

Phoenix je do pobjede predvodio sjajni slovenski reprezentativac Goran Dragić koji je Pacersima ubacio 34 koša. Eric Bledsoe postigao 27 poena, uz sedam asistencija, za pobjednike. Najbolji strijelac Indiane je sa 17 koševa bio Corey Miles.

Navijači Oklahoma Cityja u utorak su slavili povratak Kevina Duranta na parket nakon što je propustio prvih 17 utakmica u sezoni. Međutim, ni njegovih 27 koševa, ni 21 poena Russella Westbrooka nisu pomogli Thunderu u New Orleansu, gdje su Pelicansi slavili sa 112-104.

"Vjerovao sam u sebe. Znao sam da još nisam na najvišoj razini, ali osjećao sam se dobro na terenu", izjavio je Kevin Durant, prošlogodišnji MVP regularnog dijela NBA sezone.

Tyreke Evans s 30 koševa, Anthony Davis s 25 poena i 10 skokova, te Ryan Anderson s 23 koša i 11 skokova odveli su Pelicanse do osmog trijumfa u novoj sezoni, ostavljajući Oklahomu na samo pet pobjeda iz 18 utakmica.

Za desetu uzastopnu pobjedu Golden Statea, i izjednačavanje s Memphisom na vrhu NBA ljestvice (15-2), pobrinuo se Stephen Curry pogodivši tricu iz kontranapada za konačnih 98-97 protiv Orlanda, kad su do kraja utakmice ostale još samo dvije sekunde i dvije desetinke. Curry je s 22 koša bio najbolji strijelac domaće momčadi, a Klay Thompson ubacio je 20. Orlando je s 27 poena predvodio Victor Oladipo.

Pobjednički niz nastavio je i Cleveland. Na krilima svog "velikog trojca" Cleveland je svladao Milwaukee sa 111-108 i stigao do četvrte uzastopne pobjede. Kyrie Irving je ubacio 28 koševa uz šest asistencija, Kevin Love je imao 27 poena i 10 skokova, a LeBron James 26 koševa i 10 asistencija. Brandon Knight s 27 poena i Jabari Parker s 22 bili su najbolji strijelci Bucksa.

Najuzbudljiviju utakmicu odigrali su Chicago i Dallas, a Mavericksi su "ukrali" pobjedu (132-129) u United Centeru tek u drugom produžetku. Monta Ellis je za 38 poena ispucao čak 35 šuteva (16/35), ali je uvijek pogađao u prijelomnim trenucima, poput tri slobodna bacanja koja je pogodio za prvi produžetak. Ellis je ubacio 7 od 11 koševa Dallasa u drugom, odlučujućem produžetku. Chandler Parsons je dodao 24 poena, a Dirk Nowitzki je uz 22 koša imao 10 asistencija i sedam skokova. Bullse je s 29 poena i 14 skokova predvodio Pau Gasol.