BITKA ZA MANCHESTER: / United 'ukrao' bod na Etihadu, Aguero se ispromašivao kao rijetko kad

U derbiju 34. kola engleskog nogometnog prvenstva, velikom manchesterskom derbiju, City i United su na stadionu Etihad pred 54,176 gledatelja odigrali bez pogodaka.

27.4.2017.
22:48

City je dominirao, imao veći posjed lopte i nekoliko izglednih prilika, no oslabljeni 'Crveni vragovi' su uspjeli sačuvati 'nulu'.

Jose Mourinho nije mogao računati na šestoricu igrača. Zbog ozljeda su otpali Zlatan Ibrahimović, Paul Pogba, Marcos Rojo, Juan Mata, Phil Jones i Chris Smalling.

Gosti su od 84. minute igrali s igračem manje nakon što je isključen Marouane Fellaini. Belgijanac je prvo dobio žuti karton zbog prekršaja nad Sergiom Aguerom, a samo nekoliko trenutaka kasnije i direktni crveni karton nakon što je Argentinca udario glavom.

Najbolju priliku na utakmici domaćin je imao u desetoj minuti kada je Aguero s nekoliko metara pogodio stativu.

U sudačkoj nadoknadi Jesus Gabriel je zabio za City, ali je pogodak ispravno poništen zbog zaleđa.

Na vrhu ljestvice je Chelsea sa 78 bodova, Tottenham na drugom mjestu ima 74 boda, Liverpool je treći sa 66 bodova, a slijede City sa 65 i United sa 64 boda. Arsenal je šesti sa 60 bodova i dvije utakmice manje.

UŽIVO:

Manchester City - Manchester United 0:0

Man City: Bravo; Zabaleta, Kompany, Otamendi, Kolarov; Touré, Fernandinho; Sterling, De Bruyne, Sané; Agüero. Klupa: Caballero, Sagna, Fernando, Navas, Clichy, Gabriel Jesus, A. Garcia

Man United: De Gea; Valencia, Bailly, Blind, Darmian; Herrera, Carrick, Fellaini; Martial, Mkhitaryan, Rashford. Klupa: Romero, Shaw, Fosu-Mensah. Tuanzebe, Young, Lingard, Rooney

Kraj

91' Jesus je zabio gol, ali je poništen zbog zaleđa.

84' Fellaini je dobio crveni karton zbog udaranja glavom Aguera.

58' De Bruyne je opasno tukao s vrha 16-erca.

49' Cita je u nastavku nastavio napadati. Čudo je da United već nije primio gol.

47' Sterling je zaprijetio, preslabo za De Geu.

46' Utakmica se nastavila.

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

45' Herrera je nakon ubačaja tukao glavom iz neposredne blizine, ali je bio nepercizan. Velika šansa na United.

43' Srerling je zaprijetio, ali je lopta je završila pored gola.

34' Promiješao je sada Aguero obranu Uniteda, ali je njegov pokušaj završio iznad gola.

32' Dobro se ispružio De Gea kako bi zaustavio dalekometni pokušaj Aguera. Bio je to četvrti pokušaj Cityja.

25' Zaprjietio je sada United perko Martiala i Herrere, ali je vratar Cityja obranio oba pokušaja.

21' Kevin De Bruyne je primio loptu na rubu šestnaesterca i uputio udarac po sredini gola, ali je David de Gea je dobro obranio.

10' De Bruyne je ubacio u peterac, Aguero je tukao ii prve te je pogodio vratnicu.

7' Uvodne minute utakmice prošle su dosta mirno. Još se čeka prva opasna prilika.

1' Počela je utakmica.