DRUGI ČETVRTFINALNI SUSRET / Belgija je u polufinalu SP-a! Brazil je smanjio vodstvo i nadigrao 'crvene' ali lopta nije htjela u mrežu

"Finale prije finala", tim su riječima mnogoi nogometni fanovi diljem svijeta okarakterizirali ovu utakmicu

6.7.2018.
20:12
AP

Od 20 sati u ruskom gradu Kazanju se igra drugi četvrtfinalni susret SP-a između Brazila I Belgije.

TRENUTNI REZULTAT:

Brazil - Belgija 1 - 2

TIJEK UTAKMICE:

U 76. minuti za Brazil je pogodio Renato Augusto. Coutinho je perfektno, vanjskom stranom kopačke s lijeve strane poslao loptu pred gol, a Augusto tek što je ušao u igru glavom je zabio za smanjeje vostva.

Renato Augusto is the first no.8 to score for Brazil⁠ at the #WorldCup⁠ ⁠ since @KAKA in 2006! #BRABELpic.twitter.com/T6NkUO9jNW

U 32. minuti Lukaku je povukao loptu preko sredine terena, dodao na desnu stranu gdje je čekao De Bruyne koji je opalio s 20-ak metara u lijevi kut brazilskih vrata.

What a goal from De Bruyne! 2-0 to Belgium! pic.twitter.com/IOPWdLYfUp

U 13. minuti Belgija je povela autogolom Brazila. Naime, Cahdli je centrirao iz kornera na lijevoj strani, a Fernandinho je namjeravajući izbiti loptu, zakucao gol svojem vrataru u rašlje.

Kod Brazila suspendiranog Casemira u sredini mijenja Fernandinho, dok se Marcelo vratio na lijevi bok.

Finale prije finala: Pogledajte najbolje prizore sa susreta Brazila i Belgije

I dok je u tom sastavu sve očekivano, kod Belgije nekoliko promjena. Izbornik Roberto Martinez dao je najveću nagradu najzaslužnijima što je Belgija danas ovdje.

Jer u osmini finala Japan je sve do 69. minute vodio 2:0 i bio na pragu senzacije. Ali, onda kreće jednako senzacionalni preokret Belgije do 3:2 u režiji Marouanea Fellainija i Nacera Chadlija koji su pet minuta ranije ušli umjesto Yannicka Carrasca i Driesa Mertensa.

Upravo je ovu zamjenu Martinez napravio od početka za utakmicu četvrtfinala. U odnosu na momčad koja je pobijedila Japan još je jedan zamjena, ali taktička.

Kevin de Bruyne je sa centra gurnut naprijed, prema Hazardu i Lukakuu.