10.4.2013.
23:47

Fudbaleri Barselone i Bajerna plasirali su se u polufinale Lige šampiona, pošto su večeras u revanš mečevima četvrtfinala eliminisali Pari Sen Žermen i Juventus.

szólj hozzá: Barcelona vs PSG 1:1 MATCH HIGHLIGHTS

Barselona je na svom stadionu "Kamp nou" remizirala sa gostujućem timom 1:1, ali je prošla u polufinale zahvaljujući većem broju postignutih golova u prvom meču - 2:2.

Nakon prilično nezanimljivog prvog poluvremena, igrači Pari Sen Žermena su poveli pogotkom Argentinca Havijera Pastorea u 50. minutu.

Veliko iznenađenje sprečio je Pedro Rodrigez donevši izjednjačenje svom timu u 71. minutu.

U ekipi Barselone u drugom poluvremenu je zaigrao najbolji fudbaler planete Leo Mesi koji je oporavio od povrede zadobijene u prvom meču u Parizu.

szólj hozzá: Juventus vs Bayern 0:2 MATCH HIGHLIGHTS

Italijanski Juventus nije uspeo da napravi čudo i eliminiše Bajern koji je iz Minhena imao prednost od 2:0.

Domaćin se trudio da dođe do vođstva u prvom poluvremenu, ali nije mogao da probije čvrstu odbranu novog nemačkog šampiona koji je bio znatno opasniji u završnici.

U nastavku meča malo po malo gosti su preuzimali inicijativu i napokon došli do vođstva koje je otklonilo svaku dilemu oko plasmana u dalje takmičenje. Mandžukić se najbolje snašao pred golom poslao loptu iza leđa Bufona.

Nakon primljenog pogotka igrači Juventusa su se predali, a nemilosrdni Nemci su to iskoristili da u nadoknadi vremena dotuku rivala preko rezerviste Pizara.

Podsetim, sinoć su plasman među četiri najbolje ekipe u Evropi izborili Real Madrid i Borusija Dortmund.

Žreb za polufinale održaće se u petak u Nionu.