Bajern je novi vladar Evrope (VIDEO)

U finalu Lige šampiona ekipa Bajerna savladala je Borusiju sa 2:1

25.5.2013.
22:37

Fudbaleri Bajern Minhena osvojili su petu titulu prvaka Evrope, pošto su u finalu Lige šampiona savladali Borusiju Dortmund rezultatom 2:1 (0:0).

Strelci za Bavarce bili su Mario Mandžukić u 60. i Arjen Roben u 89. minutu, dok je Ilkaj Gindogan bio precizan sa penala za poraženi tim.

U sjajnom ambijentu prepunog Vemblija, prvo u istoriji finale Lige šampiona u kojem su odlučivala dva nemačka kluba između nemačkih klubova, viđena je neverovatna utakmica.

Srpski reprezentativac Neven Subotić odigrao je verovatno najbolji meč u karijeri, ali na kraju ipak nije imao sreće da ponese pobednički pehar.

http://videa.hu/player?v=HwVvXLfrN7AR9ZKC Fudbaleri Borusije bili su konkretniji na startu. Prvo je Levandovski sjajnim udarcem sa 25 metara na muke stavio Nojera, da bi se zatim posle jednog centaršuta sa desne strane u idealnoj poziciji našao Blaščikovski, ali je Nojer ponovo bio siguran. Onda je samo tri minuta kasnije pokušao posle jedne kontre Marko Rojs, ali je i njegov udarac sa ivice šesnaesterca zaustavio golman Bavaraca.

http://videa.hu/player?v=FwposLbuO3bQGi8e Bajern je svoju prvu šansu imao u 26. minutu kada je Mario Mandžukić iz izgledne pozicije šutirao glavom, ali je Vajdenfeler sjajnom reakcijom uspeo da zaustavi šut. Posle kornera šansu je imao i Havi Martinez, ali je njegov udarac glavom otišao pored gola. Serija šansi Bajerna nastavljena je u 30. minutu kada je Roben promašio veliku priliku.

http://videa.hu/player?v=QK80Z2dFL7HT5HCM Na početku drugog poluvremena nije bilo pravih prilika, a čini se da su posle zanimljivog prvog dela obe ekipe nešto opreznije ušle u nastavak. Bajern je stigao do vođstva u 60. minutu. Posle odličnog pasa Riberija, Roben se ponovo našao u šansi, međutim umesto da uputi udarac zavrnuo je loptu na peterac gde se nalazio usamljeni Mandžukić kojem nije bilo teško da pogodi prazan gol.

http://videa.hu/player?v=soMR1onSXDjV1bGR Borusija stiže do izjednačenja posle samo osam minuta igre. Dante je nespretno reagovau u svom šesnaestercu i srušio Rojsa, a sudija Ricoli je pokazao na belu tačku. Siguran izvođač bio je Gindogan.

U 72. minutu malo je nedostajalo da Bajern ponovo dođe do vođstva. Odlično je pobegao Miler, obišao Vajdenfelera i uputio loptu ka mreži, ali je sjajnim uklizavanjem Subotić intervenisao i sa same gol linije izbacio loptu.

http://videa.hu/player?v=Tq1LQadB12cqPg7b U poslednjih desetak minuta meča odbrana Borusije je počela da popušta, što je bio signal za igrače Bajerna da naprave veliki pritisak. Igrao se poslednji minut kada su Bavarci uspeli da iskoriste inicijativu i sasvim zasluženo postignu pogodak.

Francuz Riberi je petom asistirao do Robena koji je bio u naletu. Krilo Bajerna je prošao pored protivničkih defanzivaca i proturio loptu pored nemoćnog Vajdenfelera za veliko slavlje Bavaraca koji su posle 12 godina ponovo postali prvaci Evrope.

Borusija Dortmund - Bajern Minhen 1:2 (0:0)

Stadion: Vembli; Gledalaca: 86.000; Sudija: Nikola Ricoli (Italija).

Borusija: Vajdenfeler, Pišček, Subotić, Humels, Šmelcer, Bender, Gindogan, Groskrojc, Rojs, Blaščikovski, Levandovski.

Bajern: Nojer, Alaba, Boateng, Dante, Lam, Švajnštajger, Martinez, Riberi, Miler, Roben, Mandžukić.