MIKI RASTURA U BUNDESLIGI / Badelj zabio prvi gol u dresu HSV-a

U susretu 14. kola njemačkog nogometnog prvenstva HSV je pobijedio Schalke 3:1, a posljednji pogodak za momčad iz Hamburga postigao je hrvatski reprezentativac Milan Badelj.

28.11.2012.
10:55
HSV

Bivši kapetan zagrebačkog Dinama zatresao je mrežu Larsa Unnerstalla iz jedanaesterca u posljednjim trenucima utakmice.

Milan Badelj je na terenu proveo cijeli susret i bio je jedan od najboljih igrača utakmice. Ivo Iličević je utakmicu pratio s klupe za pričuve domaćeg sastava.

Golove za HSV zabili su i Maximilian Beister (52), te Artjoms Rudnevs (65), dok je pogodak za goste zabio Klaas-Jan Huntelaar (80).

Borussia Dortmund je kod kuće remizirala protiv Fortune Dusseldorf 1:1. Aktualni njemački prvak je poveo u 43. minuti golom Jakuba Blaszczykowskog, no u 78. minuti je Fortuna izjednačila, a strijelac je bio Stefan Reisinger.

Gosti su od 87. minute igrali bez isključenog Ivana Paurevića, no Borussija to nije iskoristila. Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić igrao je za domaćine posljednjih 15 minuta.

Odigrane su još dvije utakmice. Hanover je pobijedio Greuther Fuerth 2:0, dok je Mainz na gostovanju slavio protiv Eintrachta 3:1.

REZULTATI:
Borussia Dortmund - Fortuna 1:1 (Blaszczykowski 43 / Reisinger 78)
Hanover - Greuther Fuerth 2:0 (Diouf 4, Mario Eggimann 69)
Eintracht Frankfurt - Mainz 1:3 (Adam Szalai 55 / Ivanschitz 18, Parker 42, Noveski 52)
HSV - Schalke 3:1 (Beister 52, Rudnevs 65, Badelj 90+2-11m / Huntelaar 80)