NOVI REKORD / Anthony zabio 33 koša u jednoj četvrtini

U pobjedi protiv Minnesote, Carmelo Anthony je zabio 33 koša u jednoj četvrtini i time srušio rekord star 30 godina.

11.12.2008.
14:51

Carmelo Anthony, krilni igrač Denvera, izjednačio je NBA rekord po broju postignutih koševa u jednoj četvrtini zabivši 33 koša u trećoj četvrtini utakmice protiv Minnesote. Denver je zahvaljujući njemu slavio s 116-105.

S nevjerojatna 33 koša, poravnao je rekord Georgea Gervina iz San Antonija, koji ga je postavio još u travnju 1978. godine. Gervin je tada protiv New Orleansa postigao 33 koša u drugoj četvrtini.

Anthony je protiv Minnesote ubacio ukupno 45 poena, najviše u ovoj sezoni. Iz igre je pogodio 16 od 29 lopti, trice je gađao 4-8, a slobodna bacanja 9-12 uz 11 skokova.

"Nikada nisam bio dio jedne ovakve četvrtine. Osjećao sam se toliko nevjerojatno dobro na parketu da to uopće ne mogu objasniti, sve mi je polazilo za rukom" izjavio je Anthony.

Chauncey Billups dodao je 22 poena u osmoj uzastopnoj pobjedi Denvera protiv Minnesote. Kod gostiju, koji su izgubili sedmu utakmicu zaredom ove sezone, Al Jeggerson i Randy Foye postigli su po 26 koševa, a Jefferson je imao i 12 skokova.