CEDEVITI OSTALA TEORIJA / Aco debitirao euroligaškim porazom

U 8. kolu C skupine Eurolige košarkaši Cedevite poraženi su u Zagrebu od turskog sastava 73:81 (35:44), te su izglede za plasman u TOP 16 sveli na minimum.

29.11.2012.
22:00
Pixsell

Zagrepčani su u prvoj utakmici pod vodstvom novoga trenera Ace Petrovića dobro odigrali veći dio susreta, ali je kobna bila završnica prvog i početak drugog poluvremena, kada su Turci otišli na velikih 16 razlike.

Cedevita je gotovo sustigla tu prednost, minutu i pol prije kraja Ilievski je tricom smanjio na svega 73:77, ali je Efes u sljedećem napadu imao čak tri napadačka skoka nakon kojih je najbolji pojedinac susreta Farmar 25 sekundi prije sirene pogodio za nedostižnih 79:73.

Kod Cedevite su najviše koševa dali Wright (24), Gelabale (18) i Andrić (12), dok su goste, koji su se ovom pobjedom plasirali u TOP 16, predvodili Farmar (21) i Vujačič (17).

Cedevita sada ima 2 pobjede i 6 poraza, a u 9. kolu 6. prosinca dočekuje prvaka Europe Olimpiakos.

U skupini A ruski Himki s 77:53 svladao talijanski Cantu, a kod domaćina je briljirao Zoran Planinić s 14 koševa, šest asista i četiri skoka, dok je Krešo Lončar postigao četiri poena.