Poznato je da simuliranje znatno otežava posao sucima na nogometnim terenima. No, ono što je pokušao nizozemski krilni napadač Arjen Robben u najmanju ispalo je komično.

21.12.2011.
12:46

U utakmici njemačkog kupa između Bochuma i Bayerna, Bavarci su teško mukom došli do pobjede od 1:2. Junak njihove pobjede bio je nizozemski reprezentativac Arjen Robben koji je u sudačkoj nadoknadi pogodio za pobjedu.

No, isti taj brzonogi krili napadač minhenske momčadi u 41. minuti pri vodstvu domaćina, dobrano je nasmijao sve prisutne pokušavši iznuditi jedanaesterac. Ipak, zakašnjela reakcija otkrila je njegovu namjeru, a umjesto kaznenog udarca zaradio je žuti karton.

"To je bilo glupo. Mislim da bi sudac čak i sudio jedanaesterac da sam pao ranije. Vidio sam da ne mogu stići do lopte pa sam se bacio. Glupo od mene, ne smijem to više raditi", izjavio je nakon utakmice Robben koji se ispričao svojim suparnicima i glavnom djelitelju pravde.

Dodajmo kako je Bochum poveo u 26. minuti pogotkom Federicoa, izjednačio je Kroos u 52., a konačnu pobjedu u sudačkoj nadoknadi donio je baš Arjen Robben.