Swansea City se pobjedom 4:2 na Wembleyju u razigravanju protiv Readinga plasirao u Premiership.

30.5.2011.
22:24

Nogometaši Swansea Cityja ostvarili su svoj, ali i san svojih navijača plasiravši se u elitni Premiership.

Scott Sinclair (22), bivši napadač Chelseaja i mlade engleske reprezentacije, bio je najzaslužniji za slavlje jer je zabio hat-trick za Swansea City, a svojim trećim pogotkom definitivno riješio pitanje pobjednika.

Velška je momčad do poluvremena vodila 3:0, Reading je uspio početkom nastavka dvaput pogoditi i smanjiti na 3:2, no Sinclair je pogotkom iz jedanaesterca u 80. minuti potvrdio promociju svoje momčadi u najviši razred engleskog nogometa.

Premiership se u ovom formatu igra od 1992. godine i nikada niti jedan velški klub nije bio u elitnom društvu. Posljednji je put u Prvoj engleskoj ligi Swansea igrala u sezoni 1982/83.

Uz velški sastav u Premiership su se plasirali Queens Park Rangers i Norwich City.