Zagreb i cijela regija ovo još nisu nikada doživjeli!

Niti jedan hokejaški dvoboj na ovim prostorima nije imao toliko gledatelja kao Medveščak u prvom od četiri nastupa pred svojim navijačima u velebnoj Areni.

21.1.2011.
22:15

Zagreb. Arena Zagreb. Gledatelja: 15.200. Strijelci: 0:1 - Kirk Furey (5:08), 0:2 - Tyler Scofield (9:08), 1:2 - Dominik Kanaet (21:27), 2:2 - Wacey Rabbit (30:12), 2:3 - Tyler Scofield (43:30), 3:3- Frank Banham (43:56).Zetra je pala! Legendarna sarajevska dvorana u kojoj se igrao olimpijski turnir u hokeju više ne drži rekord na ovim prostorima. U zagrebačkoj Areni se na početku sedmodnevnog spektakla Ice Fever protiv KAC-a iz Klagenfurta skupilo 15.200 gledatelja, a atmosfera je bila čudesna.

arti-201101180316006Uoči same utakmice gledali smo impresivne scene na ledu. Klizačice su prodefilirale noseći zastave svih članica EBEL lige, putem video-poruke gledateljima se obratila legenda NHL-a hrvatskih korijena Joe Šakić, a nakon predstavljanja igrača, uz standardnu igru svjetla, hokejaški show je mogao početi.

I nije počelo baš najbolje za Medveščak. Gosti iz Austrije su u samo četiri minute prve trećine zabili dva gola, a strijelci su bili Kirk Furey (5:08) i Tyler Scofield (9:08), ali na krilima fantastične publike domaćini su se u drugoj trećini ekspresno vratili u igru.

arti-201101170617006Već u 22. minuti prednost KAC-a je smanjio domaći dečko Domagoj Kanaet, kojem je to bio drugi pogodak u sezoni, ali ono što je puno vrijednije, zabio ga je pred svojim prijateljima i obitelji. Devet minuta kasnije Wacey Rabbit je spretno izjednačio i Medvjedi uhvatili priključak.

Posljednja trećina ponudila je pravu dramu. Gosti su poveli u 44. minuti drugi golom Scofielda, no samo 26 sekundi kasnije izjednačio je Frank Banham. A tada su suci malo zakuhali stvari na ledu. Igrač KAC-a Sean Brown je nabio na ogradu Chrisa Powersa pogodivši ga usput laktom u glavu.

arti-201101090230006Svi su očekivali isključenje, no suci se nisu oglasili. I onda krenula je klasnična hokejaška 'odmazda' od strane Medvjeda, koji su to platili s tri isključenja, a u jednom trenutku su dvije minute imali čak dva igrača manje. Čudesni vratar Robert Kristan i suigrači ipak su se uspjeli obraniti i kasnije izboriti produžetak.

Srčanom igrom zagrebačka je momčad u dodatnih pet minuta priuštila 'pakao' vodećoj momčadi EBEL lige, sijevali su udarci prema vrataru Chiodu, a par sekundi prije kraja Rabbit je umalo donio slavlje Medveščaku. U ruletu kaznenih udaraca Day i Hecimovic nisu bili precizni, dok su Kalt i Scofield uspjeli matirali sjajnog Kristana, koji je skupio 34 obrane.