Vrhunski gol petom Robinha

Napadač Manchester Cityja, koji se vratio u domovinu na posudbu, imao je nevjerojatan debi za Santos.

8.2.2010.
12:25

Robinho je odigrao prvu utakmicu za Santos po dolasku iz Manchester Cityja na šestomjesečnu posudbu i odmah je postigao pobjednički zgoditak – petom.

U susretu Campeonata Paulista Santos je slavio u gostima kod Sao Paula 2:1, a Robinho je kao zamjena ušao u drugom dijelu i nakon samo pet minuta igre postigao prvijenac.

Gosti su poveli pogotkom Neymara iz jedanaesterca u 38. minuti, a u 68. je za Sao Paulo izjednačio Roger.

Robinho pogodak petom, koji je odsjeo iza leđa brazilske vratarske legende Rogerija Cenija, dogodio se samo četiri minute prija kraja dvoboja.

"Nedostaje mi još malo snage, a u Brazilu se igra puno bolji nogomet otkad sam otišao. Zahvaljujem Bogu što sam konačno bio strijelac", izjavio je Robinho, koji se u Brazilu želi nametnuti izborniku Dungi ne bi li ga uvrstio u sastav za SP.