Nogometaši Deportiva i Racing Santandera napravili su veliki korak ka četvrtfinalu španjolskog Kupa Kralja nakon što su u prvim susretima osmine finala slavili na gostovanjima.

7.1.2010.
11:59

Deportivo je pobijedio Valenciju sa 2:1, a strijelci za momčad iz La Corune bili su Andrés Guardado (47) i Pablo Alvarez (55). Jedini pogodak za Šišmiše zabio je David Silva u 73. minuti dvoboja.

Racing je sa 3:2 slavio na gostovanju kod trećeligaša koji je iz španjolskog Kupa izbacio Real Madrid. Momčad iz Santander je povela preko Salasa (31) i Geija (47), a za Alcorcona je smanjio Lopez (57).

Pobjedu gostiju je pet minuta kasnije zapečatio José Moratón. Gomez je u 87. minuti samo ublažio poraz domaćina.

Utakmica između drugoligaša Celte i Villarreala završila je 1:1. Povela je Žuta podmornica pogotkom Giuseppea Rossija u 12. minuti, a za sastav iz Viga izjednačio je Arthuro Bernhardt minutu prije odlaska na odmor.

Recreativo je u Huelve razbio Atletico Madrid sa 3:0, a sve je bilo gotovo nakon isključenja gostujućeg igrača Tomaša Ujfalušija.

Domaćini su tada već vodili 1:0 pogotkom Fornarolija, a nakon crvenog kartona češkog reprezentativca zabili su još dva – Barrales iz jedanaesterca (24) i Candeias (88).