U prvoj utakmici polufinala doigravanja Zapadne konferencije NHL lige San Jose Sharksi su na svom ledu svladali Detroit Red Wingse sa 4:3 te poveli sa 1-0 u pobjedama u seriji.

30.4.2010.
10:41

Junak utakmice bio je Joe Pavelski s dva gola i jednom asistencijom. Pavelski je postigao prvi pogodak na utakmici nakon 9:05 minuta, a samo 79 sekundi kasnije već je bilo 3:0 za Sharkse nakon što su se u strijelce upisali i Dany Heatley (10:01) te Devin Setoguchi (10:24).

Ipak, gosti iz Detroita uspjeli su smanjiti na 3:2 preko Dannyja Clearyja (11:40) i Johana Franzena (24:45), da bi Pavelski (40:50) svojim drugim golom početkom treće četvrtine povisio na 4:2. Brian Rafalski (42:57) brzo je uspio smanjiti na 4:3, ali obrana domaćih je uspjela zadržati minimalnu prednost do kraja.