U 20. kolu španjolskog prvenstva Real je kod kuće svladao Mallorcu 1:0, ali je i dalje ostao na boda za vodećom Barçom, koja je još u subotu na Nou Campu svladala Racing Santander sa 3:0.

24.1.2011.
14:23

arti-201101230030006Jedini gol na stadionu Santiago Bernabeu postigao je Karim Benzema u 61. minuti. Mogao je madridski sastav slaviti i uvjerljivije, ali je udarac Cristiana Ronalda u finišu utakmice završio na vratnici.

Villarreal je na svom Madrigalu uspio preokrenuti vodstvo Real Sociedada i slaviti sa 2:1. Poveli su gosti pogotkom Aranburua (30), a pobjedu i očuvanje treće pozicije Žutoj podmorici je s dva gola donio Rossi (41, 47).

Espanyol je u gostima pobijedio Getafe 3:1 i time je ostao u borbi za četvrto mjesto, koje vodi u Ligu prvaka. Getafe je poveo golom Mikua (14), a do preokreta je došlo u drugom poluvremenu kada je Espanyol u razmaku od deset minuta tri puta zatresao mrežu. Strijelci su bili Luis Garcia (54), José Callejón (60) i Sergio Garcia (64).

Sporting je u Gijonu svladao Atletico Madrid 1:0, a pobjednički gol zabio je Barral u 51. minuti. Povremeni hrvatski reprezentativac Mate Bilić nije bio ni na klupi za pričuve Sportinga.