U posljednjoj utakmici 35. kola španjolskog prvenstva nogometaši Mallorce pobijedili su na gostovanju u Bilbaou domaći Athletic sa 3:1 i probili se na četvrto mjesto ljestvice Primere.

3.5.2010.
11:36

Gosti su poveli pogotkom Gonzala Castra samo dvije minute uoči odmora, no Fernando Llorente je u zadnjim sekundama prvoga poluvremena izjednačio na 1:1.

Iz svlačionice je na početak drugog dijela utakmice puno odlučnija stigla Mallorca, koja je s dva ekspresna gola Nunesa (49) i Aduriza (52) u samo tri minute riješila pitanje pobjednika.

Tako su Otočani preskočili Sevillu i izbili na četvrto mjesto ljestvice španjolskog prvenstva. Mallorca sada ima 59, a Sevilla 57 bodova i u zadnji tri kola vodit će se velika borba za mjesto koje osigurava kvalifikacije Lige prvaka.