Ponovno se pokazalo da je navijati za Dinamo 'čisti mazohizam'. Iako su svi očekivali da bi se konačno moglo skinuti to europsko prokletstvo, zagrebački će klub i 41.

15.12.2010.
22:54

Zagreb. Stadion Maksimir. Gledatelja oko 36.000. Sudac: Mark Clattenburg (Engleska). Strijelac: 0:1 - Salpingidis (60). DINAMO (4-2-3-1): Kelava - Etto (Kramarić, 76), Barbarić, Tonel, Cufre - Calello (Rukavina, 59), Ademi (Slepička, 67) - Tomečak, Badelj, Sammir - Beqiraj. PAOK (4-5-1): Chalkias - Boussaidi, Cirillo, Contreras, Sznaucner - Vitolo, Garcia, Fotakis (Balafas 90), Vieirinha, Salpingidis (El Zhar, 68) - Athanasiadis (Filomeno, 82).arti-201012150749006U 'povijesnoj utakmici' nogometaše Dinama dočekao je najgori mogući scenarij što se tiče terena. Direktor maksimirskog stadiona, kojeg su navijači ispunili gotovo do posljednjeg mjesta, rekao je da je temperatura travnjaka stravičnih -17°C, što je značilo da će momčad koja teži igri i pogotku (hrvatski prvak) imati velikih problema.

Vidjelo se to odmah na početku susreta kada su oba sastava teško kontrolirala loptu, no prvi se uvjetima na teren prilagodio Dinamo. Doduše, domaći navijači protrnuli su već u 6. minuti kada je fenomenalni Kelava, nakon niza pogrešaka svojih igrača, refleksnom reakcijom odbio loptu u korner i spasio puni Maksimir od ranog šoka.

Bio je to jedini udarac Grka prema suparničkim vratima u cijelom prvom poluvremenu, a nakon toga je igrala samo jedan momčad. U 19. minuti sjajno je tukao Milan Badelj, no vratar Chalkias je, uz puno muke, ipak nekako ukrotio loptu. Nešto kasnije je Tomečak iz izgledne situacije pucao preko grede, da bi najbolju priliku prvoga dijela Modri imali točno nakon pola sata igre.

Korner je izveo Sammir, glavom je loptu prebacio Beqiraj, da bi na drugoj vratnici odlično pucao Tonel, no na samoj gol-liniji vodstvo Dinama spriječio je netko od grčkih nogometaša. U 42. minuti novi peh za Zagrepčane, iz slobodnog udarca pucao je Sammir, a lopta je češala stativu i produžila pored vrata.

U nastavku su se gosti ohrabrili i nekoliko puta ozbiljnije krenuli prema Kelavi, no uspjeli su izboriti tek dva kornera. No, u 60. minuti jedna polukontra PAOK-a, koja nije previše obećavala, šokirala je domaće navijače. Grci su brzo kombinirali, a lopta je stigla do natrčalog Salpingidisa, koji je preciznim udarcem probio Dinamova vratara.

Maksimir je odjednom utihnuo, ali nakon prvobitno šoka, s tribina se počelo oriti – Hoćemo pobjedu! Halilhodžićevi igrači su se relativno brzo oporavili i nastavili s napadima, ali pravih opasnosti nije bilo sve do 74. minute kada je iz slobodnog udarca Beqiraj pucao pored vrata. Udarci ukupno: 15 - 6 Udarci u okvir: 4 - 4 Prekršaji: 10 - 22 Žuti kartoni: 2 - 2 Korneri: 5 - 4 Zaleđa: 0 - 2Vaha je do 75. minute ubacio sve napadače koje je imao na klupi – ušli su Rukavina, Slepička i Kramarić, a povukao je oba defanzivna vezna igrača Calella i Ademija, te desnog bočnog Etta.

Uslijedili su stihijski napadi, nabacivanja pred šesnaesterac PAOK-a, ali gostujuća obrana lakoćom je sve rješavala. Dinamo praktički u drugom dijelu nije niti jednom ozbiljnije zaprijetio grčkom vrataru, pa i 41. godinu zaredom neće dočekati proljeće u Europi. A odbrojavanje će se nastaviti do jedne druge prilike...

6. KOLO: Dinamo – PAOK 0:1 (Salpingidis 60)

Club Brugge – Villarreal 1:2 (Kouemaha 28 / Rossi 30, 34-11m)

LJESTVICA: 1. Villarreal 6 4 0 2 8:5 12 2. PAOK 6 3 2 1 5:3 11 3. Dinamo 6 2 1 3 4:5 7 4. Club Brugge 6 0 3 2 3:6 3