U prvom susretu šesnaestine finala Europske lige HSV je u Hamburgu pobijedio PSV Eindhoven 1:0 golom Jansena iz jedanaesterca u 26.

19.2.2010.
1:23

Hrvatski reprezentativac je osim izborenog jedanaesterca na terenu proveo svih 90 minuta. U 14. minuti zbog prekršaja zaradio je i javnu opomenu.

Pogodak odluke postigao je Jansen u 26. minuti.

Darijo Srna je predvodio Šahtar na gostovanju u Londonu protiv Fulhama. Utakmica je završila pobjedom engleskog sastava 2:1. Srna je na terenu proveo cijeli susret, a u 45. minuti je dobio žuti karton.

Panathinaikos je u Ateni dva puta gubio od Rome, no na koncu je ipak izborio pobjedu 3:2. Golove za Pao postigli su Salpingidis (67), Hristodoulopoulos (84) i Cisse (89), dok su strijelci za Romu bili Vučinić (29) i Pizarro (81-11m). Mario Galinović nije branio za Panathinaikosa i pobjedu grčkog sastava pratio je s klupe za pričuve, a nije nastupio niti Ante Rukavina.

Liverpool je teškom mukom pobijedio rumunjsku Unirea Urziceni 1:0, a pogodak odluke postigao je N'Gog devet minuta prije kraja utakmice.

Benfica je u Berlinu protiv Herthe odigrala 1:1, a identičnim rezultatom završile su i utakmice Atletico Madrid - Galatasaray, te Athletic Bilbao - Anderlecht.

Rezultati prvih susreta 1/16 finala Europske lige:

Athletic Bilbao - Anderlecht 1:1 (Dominguez 58 / Biglia 35) Atletico Madrid - Galatasaray 1:1 (Reyes 23 / Kader Keita 77) Liverpool - Unirea Urziceni 1:0 (Ngog 81) HSV - PSV Eindhoven 1:0 (Jansen 27-11m) Panathinaikos - Roma 3:2 (Salpingidis 67, Hristodoulopoulos 84, Cissé 89 / Vučinić 29, Pizarro 81-11m) Hertha Berlin - Benfica 1:1 (Garcia 34 - autogol / Di Maria 4) Kopenhagen - Marseille 1:3 (Grönkjaer 79-11m / Niang 72, Ben Arfa 84, Kaboré 89) Fulham - Šahtar 2:1 (Gera 3, Zamora 63 / Adriano 32) Ajax - Juventus 1:2 (Sulejmani 16 / Amauri 31, 58) Twente - Werder 1:0 (Janssen 39) Standard - Salzburg 3:2 (Witsel 66-11m, 82, De Camargo 80 / Janko 4,45) Club Brugge - Valencia 1:0 (Kouemaha 56) Villarreal - Wolfsburg 2:2 (Senna 43, Ruben 86 / Grafite 66,84-11m) Lille - Fenerbahče 2:1 (Balmont 3, Frau 51 / Verderson 5) Rubin - Hapoel Tel Aviv 3:0 (Buharov 14, 23, Semak (69)

Petrić je odigrao cijeli susret u pobjedi HSV-a protiv PSV Eindhovena. Izborio je jedanaesterac kojim je HSV je došao do pobjede. Na terenu je proveo 90 minuta, a u 14. minuti je dobio žuti karton.

Ivan Perišić je odigrao svih 90 minuta u pobjedi Club Bruggea protiv Valencije 1:0.

Red Bul Salzburg je na gostovanju u Belgiji izgubio od Standarda 2:3, premda je na poluvremenu vodio 2:0. Nikola Pokrivač je za austrijsku momčad odigrao posljednjih 16 minuta utakmice.

Mario Galinović nije branio za Panathinaikosa protiv Rome i pobjedu atenskog sastava 3:2 pratio je s klupe za pričuve, dok Ante Rukavina nije bio niti na klupi za pričuve.