U oslabljenom izdanju bez Waynea Rooneya, najbogatiji klub svijeta, Manchester United, loše se proveo protiv 12-plasirane momčadi američke nogometne MLS lige Kanzas Cityja.

26.7.2010.
12:17

arti-201007220505006Loše vijesti za navijače iz Manchestera stigle su iz SAD-a. Manchester United izgubio je na američkoj turneji od Kanzas City Wizardsa s 2:1, a Manchester City istim je rezultaltom poražen od četvrtoplasirane momčadi MLS lige - New York Red Bullsa koju je ovog ljeta pojačao Thierry Henry.

United je igrao u sastavu: Amos, Rafael, Smalling, J.Evans, De Laet (Fabio 76), Nani (Obertan 69), Scholes, Gibson (Cleverley 69), Giggs, Berbatov (Welbeck 76), Diouf (Macheda 69).

Igrač utakmice bio je Kei Kamara koji je Davyju Arnaudu namjestio prvi gol i na kraju zabio za pobjedu domaćina. Jedini gol za United zabio je Dimitar Berbatov u 41. minuti i to iz jedanaesterca koji je sam izborio.

U toj je situaciji Wizardsima isključen Jimmy Conrad, ali ManU nije uspio iskoristiti igrača više. Kaznas je, krajem prvog dijela nakon kornera čak upisao i drugi pogodak, premda nije sasvim jasno je li lopta prešla go-liniju. Šareni sastav Uniteda imao je cijelo drugo vrijeme poluvrijeme igrača više, ali nije uspio čak ni izjednačiti.

Manchester City je istim rezultatom u izgubio od Henryjevih Red Bullsa u New Yerseyu. Domaćine je u vodstvo doveo Macoumba Kandji u 7. minuti, izjednačio je Jo u 55. a pobjedu je Bullsima donio Dane Richards u 70. minuti.