Nakon tri dana nogometnog mučenja i utakmica s manje od dva pa i jednog jedinog gola, svijetu se ukazala moćna Njemačka.

14.6.2010.
0:53

Skupina D Durban. Stadion Moses Mabhida. Sudac: Marco Rodriguez (Meksiko). Strijelci: 1:0 - Podolski (8), 2:0 - Klose (26), 3:0 - Muller (68), 4:0 - Cacau (70). Crveni karton: Cahill (56). NJEMAČKA: Neuer - Badstuber, Mertesacker, Friedrich, Lahm - Khedira, Schweinsteiger - Ozil (Gomez, 74), Podolski (Marin, 80), Muller - Klose (Cacau, 68). AUSTRALIJA: Schwarzer - Chipperfield, Neill, Moore, Wilkshire - Grella (Holman, 46), Valeri - Garcia (Rukavytsya, 64), Culina, Emerton (Jedinak, 74)- Cahill. Statistika utakmice: Udarci: 16 - 8 U okvir: 10 - 2 Korneri: 4 - 7 Prekršaji: 10 - 19 Posjed lopte (%): 55 - 45Njemačka reprezentacija započela je SP u Južnoj Africi s uvjerljivom pobjedom od 4:0 protiv Australije, te pokazala da i bez kapetana Micheala Ballacka mogu konkurirati za visok plasman.

arti-201006130113006Nijemci već tradicionalno započinju svjetska prvenstva s visokim pobjedama, a u Durbanu su pregazili prestaru i presporu momčad Australije, koja je pobijeđena već u prvoj polovici prvoga poluvremena nakon zgoditaka već zaboravljenih Lukasa Podolskog i Miroslava Klosea.

arti-201006120295006Podolski je već u 8. minuti snažnim udarcem pogodio mrežu nemoćnog vratara Schwarzera, koji je pogrešno istrčao u 27. minuti i dopustio Kloseu da glavom postigne zgoditak nakon što je dotad već dvaput promašivao izgledne prilike.

U drugom dijelu Australci su pokušali barem smanjiti, no svaku nadu odnio im je slabi meksički sudac koji je isključio Tima Cahilla u 56. minuti zbog starta koji nije zavrijedio ni žuti karton. U 68. minuti ponajbolji igrač utakmice Tomas Müller pogodio je nakon odlične akcije Nijemaca, a konačan rezultat postavio je pričuva Cacau nakon protunapada.

Za Australce su od ukupno sedmorice igrača hrvatskog podrijetla nastupili Jason Culina i Mile Jedinak.

Nakon prvoga kola u skupini D Njemačka i Gana imaju po tri boda, dok su Srbija i Australija bez bodova.

Thomas Müller (Njemačka):

"Ovo je početak iz snova. Ne samo da smo pobijedili s 4:0, nego je i igra bila sjajna. Protiv agresivnih Australaca pružili smo pas-igru i bili smo pravovremeni. Ako ćemo ovako odigrati, Njemačka može daleko, daleko".

b

"Dali smo pogodak u osmoj minuti i sve je bilo lakše. Početna pobjeda znači i samopouzdanje koje će nam dosta značiti u dvoboju sa Srbima koji su danas izgubili i koji će protiv nas igrati na sve ili ništa". 1. kolo: Srbija - Gana 0:1 Njemačka - Australija 4:0

2. kolo: Njemačka - Srbija 0:1 Gana - Australija 1:1

3. kolo: Australija - Srbija 2:1 Gana - Njemačka 0:1

LJESTVICA: 1. Njemačka 3 2 0 1 5:1 6 2. Gana 3 1 1 1 2:2 4 ---------------------------------------------------------- 3. Australija 3 1 1 1 3:6 4 4. Srbija 3 1 0 2 2:3 3