Nakon što ga je posljednjih mjeseci 'zakucao' za klupu, Harry Redknapp je Niki Kranjčaru konačno pružio priliku od 1. minute protiv Boltona.

6.11.2010.
17:47

arti-201011040861006Uz Niku Kranjčara, u početnom sastavu Tottenhama bio je i nedodirljivi Luka Modrić, koji je odigrao cijeli susret, dok je Vedran Ćorluka nakon dužeg vrijeme sjeo na klupu za pričuve. Kod Boltona se Ivan Klasnić također našao među rezervama, ali nije ulazio u igru.

Redknapp je u odnosu na sastav koji je sredio europskog prvaka Inter na teren poslao tri nova igrača. Kranjčar je na desnom boku zamijenio Lennona, Huddlestone je također iazvršio na klupi, a sredini su držali Palacios i Sandro, dok je Modrić na neki način preuzeo ulogu ozlijeđenog Van der Vaarta.

Nakon prave uspavanke u prvih pola sata igre, domaćini su poveli u 31. minuti nakon kardinalne pogreške Brazilca Sandra. Elmander je uposlio kapetana Boltona Kevina Daviesa koji je s vrha šesnaesterca svladao Gomesa. U prvom dijelu su hrvatski nogometaši zaprijetili samo jednom, no Modrićev udarac otišao je pored vrata.

U nastavku se utakmica sasvim otvorila, a otvorilo se i Lutalicama. U 57. minuti Gretar Steinsson je naciljao 'malu mrežicu' Tottenhamovih vrata i povećao prednost domaćina, a gostima je pravi potop zaprijetio u 76. minuti kada je Davies zabio treći gol za Bolton iz jedanaesterca kojeg je skrivio Kaboul.

Prethodno je u 71. minuti svoju najbolju i jedinu priliku propustio Niko Kranjčar kada je finu 'rolicu' Pavljučenka poslao visoko preko grede. Sedam minuta kasnije je hrvatski reprezentativac svoje mjesto na terenu prepustio Davidu Bentleyju.

Samo minutu nakon Kranjčarovog izlaska Tottenham je smanjio zaostatak preciznim udarcem Alana Huttona s vrha šesnaesterca, da bi u 87. minuti fenomenalnom volejčinom Pavljučenko doveo goste na prag velikog povratka.

Da se to ipak ne dogodi pobrinuo je Martin Petrov u četvrtoj minuti sudačke nadoknade kada je pobjegao obrani Spursa i lakoćom matirao Gomesa za konačnih 4:2.